Ulysse Nardin InnoVision 2 Concept – co za zegarek!

2017-01-27
Ulysse Nardin InnoVision 2 Concept – co za zegarek!

SIHH, czyli Salon International de la Haute Horlogerie to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie zegarków. W tym roku w Genewie zachwyt wzbudził zegarek, stworzony przez szwajcarską manufakturę Ulysee Nardin.

InnoVision 2 nie jest jeszcze gotowy do seryjnej produkcji i nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie. To manifestacja innowacyjności i możliwości szwajcarskiej firmy, która prezentując pierwszy InnoVision w 2007 roku obiecała, że po upływie dziesięciu lat pokaże jego kolejne wcielenie, wyposażone w dziesięć nowych usprawnień. Wizualnie InnoVision 2 prezentuje się spektakularnie – zachęcamy do obejrzenia galerii:

 

 

Firma wywiązała się z obietnicy i zegarek rzeczywiście został wyposażony w szereg nowoczesnych rozwiązań, z których zdecydowanie największą uwagę przykuwa trójwymiarowy, wykonany ze szkła minutnik. Taki zegarek prezentuje się niezwykle futurystycznie i pokazuje, że Szwajcarzy są w stanie zerwać z konserwatywną, zegarkową tradycją i tworzyć czasomierze całkowicie na swój sposób. Nie wiadomo, czy Ulysee Nardin zdecyduje się seryjnie produkować InnoVision 2, ale jest to raczej mało prawdopodobne.

 

Kupno InnoVision 2 nie jest możliwe, ale na rynku nie brakuje ciekawych (i najczęściej dość drogich) zegarków. W ostatnim czasie zostało zaprezentowanych kilka czasomierzy, będących efektem współpracy firm zegarkowych z markami motoryzacyjnymi. Na naszej stronie wspominaliśmy między innymi o Breitlingu z logiem Bentleya, Richard Mille powstałym we współpracy z McLarenem oraz Parmigiani Fleurier dla Bugatti.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska