Francis Ford Coppola chce stworzyć grę „Czas Apokalipsy”

2017-01-29
Francis Ford Coppola chce stworzyć grę „Czas Apokalipsy”

„Czas Apokalipsy” z 1979 roku jest uważany za jeden z najlepszych filmów w dorobku Francisa Forda Coppoli. Reżyser po latach stwierdził, że historia ma potencjał, aby opowiedzieć ją jeszcze raz - tym razem przy użyciu nowocześniejszych środków.

Powstał zatem pomysł, aby stworzyć grę, w której można będzie wcielić się w postać kapitana Willarda (w filmie zagrał go Martin Sheen) i ruszyć w pełną niebezpieczeństw drogę przez ogarnięty wojną Wietnam, aby na końcu skonfrontować się z pułkownikiem Kurtzem, unieśmiertelnionym dzięki aktorskiej wirtuozerii Marlona Brando.

 

Aby jednak gra powstała, konieczna jest pomoc fanów oryginalnej historii. Fundusze na jej stworzenie mają bowiem zostać pozyskane dzięki zbiórce, która została uruchomiona w serwisie crowdfundingowym Kickstarter. Cel twórców jest całkiem spory, chcą bowiem zebrać 900 tysięcy dolarów. W momencie pisania tych słów stan konta wynosi niewiele ponad 130 tysięcy, ale zważywszy na to, że do końca zbiórki pozostało 26 dni, to jego osiągnięcie jest całkiem realne.

 

 

Dlaczego jednak Coppola zdecydował się na taką formę finansowania, zamiast współpracy z jedną z uznanych na rynku firm? Odpowiedź jest prosta - nie chce bowiem iść na żadne kompromisy i pragnie, aby gra została stworzona ściśle według jego wizji. O samej grze jak na razie nie wiadomo zbyt wiele - ma to być survivalowy horror z elementami RPG, z widokiem z perspektywy pierwszej osoby. Cytując twórców: „Coś jak Fallout: New Vegas na kwasie w samym środku wojny w Wietnamie”.

 

Kiedy będziemy mogli zagrać w Czas apokalipsy? Niestety, trzeba uzbroić się w cierpliwość - twórcy zapowiadają, że gra trafi do sprzedaży w październiku 2020 roku.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska