PlayStation 4 Pro Retro od ColorWare - powrót do przeszłości

2017-01-29
PlayStation 4 Pro Retro od ColorWare - powrót do przeszłości

Wielka szkoda, że taka wersja nie była dostępna oficjalnie od samego początku.

Niedawno wspominaliśmy o ciekawej propozycji od firmy ColorWare, czyli złotych słuchawkach Bose QuietComfort 35. Ich najnowszy pomysł jest jednak jeszcze ciekawszy, a przy tym genialny w swojej prostocie.

 

Dla wielu graczy pierwsza generacja PlayStation była zarazem pierwszą konsolą w ogóle i do dziś jest wspominana z ogromnym sentymentem. Na tej właśnie nostalgii postanowiła zagrać firma ColorWare, która najnowszą generację sprzętu Sony (PlayStation 4 Pro) zaoferowała w szarej wersji kolorystycznej z wielobarwnym logo na wierzchu.

 

 

W środku rzecz jasna nie dokonano żadnych zmian i PlayStation 4 Pro w wersji retro jest dokładnie tym samym PS4 Pro, które możemy dostać w każdym sklepie z elektroniką. Rzecz jasna taka modyfikacja nie mogła pozostać bez wpływu na cenę urządzenia - aby stać się właścicielem szarej konsoli od ColorWare, trzeba zapłacić 899 dolarów, czyli ponad 3500 złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że “zwykłe” PlayStation 4 Pro można bez problemu znaleźć za połowę tej kwoty, nie spodziewamy się, aby wersja Retro znalazła zbyt wielu nabywców. Z drugiej zaś strony nostalgia to potężna siła, która czasem skutecznie wyłącza zdrowy rozsądek…

 

 

Ci gracze, którzy od nowoczesnych gier wolą te prawdziwie retro, również mają w czym wybierać. Niedawno na rynku pojawiła się kultowa konsola Nintendo Entertainment System w odświeżonej formie, na podobny krok zdecydowała się także Sega, wypuszczając Genesisa. A jeśli ktoś nie chce się rozdrabniać, zawsze może kupić RetroEngine Sigma, czyli 28 systemów do gry w jednej skrzyneczce.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska