Google Home nareszcie wie, gdzie zostawiłeś swoje klucze

2017-01-31
Google Home nareszcie wie, gdzie zostawiłeś swoje klucze

Masz problem z zapamiętaniem gdzie położyłeś klucze, gdzie bilety na koncert, na który powinieneś wyjść już za pięć minut, gdzie prawo jazdy, a na dodatek znowu nie wiesz gdzie zapodziała się twoje ulubiona zapalniczka? Google Home potrafi ci pomóc.

To właściwie zasada. Zawsze najtrudniej jest znaleźć te przedmioty, które w danej chwili są nam najbardziej potrzebne. Do tej pory była to sytuacja bez wyjścia. Albo wreszcie ten przedmiot znalazłeś albo nie. Jeśli nie – masz problem, i właściwie tyle. Teraz ma to szanse ulec zmianie. Wszystko dzięki usłudze Google Home, o której zapewne wszyscy już słyszeliście.

 

Jak to działa? Głosowo i prościej niż sobie wyobrażacie. Najpierw stawiasz w mieszkaniu głośnik (ten, który widzicie na zdjęciu), a później po prostu mówisz, czego od Google Home oczekujesz. Na przykład:

 

„Google, zapamiętaj proszę, że dałem klucze Stefanowi.”

 

albo

 

„Google, chowam portfel do trzeciej szuflady od góry w szafce w pokoju gościnnym.”

 

 

A kiedy zapomniałeś, gdzie podziałeś te rzeczy, pytasz Google Home, a głośnik błyskawicznie odpowiada:

 

„Dałeś klucze Stefanowi.”

 

albo

 

„Włożyłeś portfel do trzeciej szuflady od góry w szafce w pokoju gościnnym.”

 

I po sprawie. Nie musimy chyba dodawać, że wszystko dzieje się przy użyciu odpowiednich zabezpieczeń. Nie każdy, kto znajdzie się w domu będzie mógł zapytać o to, gdzie są klucze. Będziesz mógł to zrobić tylko ty. Albo dzięki hasłu albo – co brzmi lepiej, bo bardziej futurystycznie – dzięki temu, że Google Home potrafi rozpoznawać głosy.

 

Warto też pamiętać, że funkcja przypominacza to tylko jeden ze sposobów, na który możesz wykorzystać Google Home. Nie piszemy, bo pewnie wiecie o co chodzi. A jeśli nie – obejrzyjcie film demonstrujący jego możliwości.

 

I jeszcze jedno: okazuje się, że rozwiązanie, które jeszcze niedawno wydawało się przeniesione prosto z filmów science fiction wcale nie rujnuje finansowo. Założenie w domu głośnika Google Home to koszt rzędu 130 dol.

 

Fot. YouTube

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska