Inteligentny dom po polsku. WiHouse wychodzi naprzeciw oczekiwaniom

2017-02-02
Inteligentny dom po polsku. WiHouse wychodzi naprzeciw oczekiwaniom

Epoka inteligentnych domów nieuchronnie nadchodzi. Niedługo rozmowy na ten temat nie będą już kręciły się wokół rozważania czy instalować w swoim mieszkaniu takie rozwiązanie, ale raczej wokół tego, żeby zrobić to jak najtaniej. Polska firma WiHouse odpowiada na tę potrzebę.

Dom, który włączy światło, kiedy mu rozkażesz. Podkręci ogrzewanie, gdy go o to poprosisz. Ureguluje temperaturę wody pod prysznicem, kiedy jeszcze idziesz w jego stronę, zamknie drzwi na klucz, kiedy jesteś w innym pokoju. Od jakiegoś czasu to już nie fantastyka naukowa, a rzeczywistość.

 

WiHouse to młoda firma, która oferuje inteligentne rozwiązania dla domu. Takie, które nie ustępują najlepszym korporacjom w segmencie przemysłu smarthome. Polska firma kładzie nacisk szczególnie na trzy aspekty tego biznesu: innowacyjność, prostotę użytkowania i design. Pomysł okazał się całkiem niezły.

 

 

W ofercie WiHouse znajduje się łącznie 9 różnych urządzeń. Każde z nich wygląda jak klasyczny włącznik światła, gniazdko lub ściemniacz. Tyle że nim nie jest. Sprawa jest bajecznie prosta jeśli chodzi o instalację i użytkowanie. Nie potrzeba nawet żadnego dodatkowego okablowania ani sprzętu. Jedyne, co trzeba mieć to router i urządzenie mobilne, na którym można zainstalować aplikację służącą do sterowania domem.

 

Ile kosztuje ta przyjemność? Zaskakująco niewiele. Włączniki, gniazdka i nowoczesna kamera IP to zaledwie koszt rzędu 300 zł. Trudno, by rozwiązania z zakresu automatyki budynkowej były utrzymane w bardziej przystępnej cenie. Udało się to osiągnąć m.in. dzięki brakowi urządzenia centralnego. Oznacza to także, że inteligentnym domem wyposażonym w WiHouse można cieszyć się już od pierwszego urządzenia.

 

 

Rozwiązania WiHouse mają jeszcze jeden istotny plus, o którym nie można nie wspomnieć. Są przeznaczone dla tych, którzy lubią personalizować każdy centymetr swojego mieszkania. A to dlatego, że WiHouse właściwie... nie wygląda. By korzystać z systemu nie trzeba zmieniać mieszkania nie do poznania. Wspomniane włączniki i gniazdka są właściwie niewidoczne, więc gdy korzystasz z WiHouse twoje mieszkanie pozostaje tym, które znałeś. Tyle że staje się jakby inteligentniejsze.

 

Chcecie więcej konkretów? Zapraszamy na www.wihouse.pl albo na ich stronę na Facebooku: www.facebook.com/wihouse.eu/.

 

Materiał partnerski

 

fot. materiały producenta

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska