Najbardziej realistyczny seks-robot świata będzie okazywał ludzkie emocje

2017-01-31
Najbardziej realistyczny seks-robot świata będzie okazywał ludzkie emocje

Granica pomiędzy rzeczywistością a science-fiction zaciera się coraz bardziej.

Żyjemy we wspaniałych, a czasem jednocześnie przerażających czasach. Trudno nam w jednoznaczny sposób odnieść się do informacji, płynących z obozu firmy RealDoll. Jej CEO – Matt McMullen – w niedawno udzielonym wywiadzie zdradził bowiem, że już w połowie kwietnia 2017 roku do pierwszych klientów trafią seks-roboty, które będą potrafiły okazywać ludzkie emocje:

 

„Emocjonalne połączenia są fundamentami prawdziwych związków i właśnie je chcemy symulować. To właśnie te emocje dodają czynnik X do seksu. Sądzę, że dwoje ludzi może poznać się w barze, później uprawiać seks i rozstać się, nawet nie poznając swoich imion. Doświadczenia seksualne są jednak zupełnie inne, gdy przeżywamy je z osobami, z którymi czujemy więź – zarówno intelektualną, jak i emocjonalną.”

 

 

Ponieważ, jak twierdzi McMullen, „ludzie pragną głębszych relacji”, produkowane przez jego firmę seks-roboty mają być wyposażone w sztuczną inteligencję na niespotykanym jak dotąd poziomie. Szef RealDoll stwierdził, że jego roboty będą bystre i nieprzewidywalne, a także wyposażone w kilka typów osobowości. Będzie można wybierać spośród 12 różnych, między innymi „seksualnej, miłej, przyjacielskiej, naiwnej i intelektualnej”. Wyboru będzie można dokonywać za pomocą dedykowanej aplikacji. To nie wszystko – twórcy przewidują 3-stopniową skalę, determinującą poziom wybranych cech. Nie będziemy ukrywać – napawa nas to pewnym niepokojem. I budzi bardzo konkretne skojarzenia.

 

 

Podejrzewamy, że na wynalazek firmy RealDoll znajdzie się całkiem sporo chętnych. W jednym z niedawno przeprowadzonych badań, na pytanie o chęć uprawiania seksu z robotem (przy założeniu, że doznania byłyby lepsze niż w przypadku prawdziwego partnera), twierdząco odpowiedziała niemal połowa kobiet i ponad 70% mężczyzn.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska