Najlepsze atrakcje turystyczne wszystkich krajów

2017-02-01
Najlepsze atrakcje turystyczne wszystkich krajów

W internecie pojawiło się interesujące zestawienie - możemy się przekonać, jaka jest najlepsza atrakcja turystyczna w każdym kraju na świecie.

Dane, które posłużyły do stworzenia tej infografiki pochodzą z serwisu TripAdvisor. Jeśli ktoś nie wie - jest to największa i najpopularniejsza na świecie strona poświęcona turystyce. W niektórych przypadkach na pierwszych miejscach znalazły się najpopularniejsze atrakcje, ale wiele dowodzi także, że popularność nie jest ściśle powiązana z oceną turystów.

 

Przykładowo, numerem jeden we Francji nie jest bynajmniej Wieża Eiffla, a Muzeum Orsay. Podobnie jest w przypadku Anglii - zwiedzający ten kraj najbardziej docenili nie Big Bena ani nawet londyńskiego Tower, tylko studio Warner Bros, gdzie kręcono sceny do filmów z serii Harry Potter. Jeśli zaś chodzi o Polskę, to za najlepszą atrakcję turystyczną został uznany krakowski Rynek Główny.

 

 

Zaskoczenia nie było w przypadku najlepszych atrakcji państw azjatyckich - w Indiach i Chinach na pierwszych miejscach znalazły się odpowiednio Tadż Mahal oraz Wielki Mur. Turyści odwiedzający Japonię najbardziej byli oczarowani Funashi Inari-taisha - znajdującą się w Kioto świątynią szintoistyczną, która została wybudowana w ósmym wieku naszej ery. Z kolei nie tradycja, a nowoczesność przyciąga turystów do Korei Południowej, który za jej najlepszą atrakcję uznali metro w Seulu. Co ciekawe, najciekawszym miejscem w Australii nie jest słynny masyw Ayers Rock, a Zatoka Sydney.

 

 

W Stanach Zjednoczonych atrakcji nie brakuje, ale turyści za najlepszą uznali nowojorski Central Park. W Kanadzie z kolei - co nie jest wielkim zaskoczeniem - najwyżej oceniony został wodospad Niagara. Jeśli zaś chodzi o najlepsze atrakcje państw Ameryki Południowej, to w Brazylii na pierwszym miejscu znalazł się co najmniej równie spektakularny (jeśli nie bardziej) wodospad Iguazu, a w Peru i Argentynie były to odpowiednio Machu Picchu oraz Garganta del Diablo, czyli Diabelska Gardziel - również wodospad.

 

 

 

Interaktywną mapę możecie obejrzeć TUTAJ.

 

foto: DesignTaxi.com / iStock Martin Dimitrov 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska