Najdroższy zestaw brylantowej biżuterii w historii

2017-02-02
Najdroższy zestaw brylantowej biżuterii w historii

Oto najdroższy zestaw biżuterii, jaki kiedykolwiek stworzono. Firma Chopard przerobiła diament „Królowa Kalahari” na brylantowe dzieło sztuki złożone z kilku elementów tworzących spójną całość. Pytanie, kto to wszystko kupi i dla kogo...

Diament „Królowa Kalahari” został znaleziony dwa lata temu w kopalni Karowe w Botswanie. Miał 342 karaty (na zdjęciu widać jak wyglądał). Ale waga to nie wszystko, ponieważ kamień uznany został za jeden z najlepiej wyglądających (klasa koloru D) i przejrzystych w historii (klasa F, czyli bez skazy).

 

Właściciel, słynny jubiler Chopard, zdecydował by pociąć diament na brylanty. Powstało ich 23, w tym 5 o wadze powyżej 20 karatów. Całość zamieniono w kolekcję biżuterii „Ogród Kalahari”.

 

Prace nad kolekcją trwały ponad rok i były osobiście nadzorowane przez Caroline Scheufele, prezes Choparda. Brylanty szlifowało kilkudziesięciu najlepszych specjalistów w swoim fachu. Finał prac oszałamia.

W skład „Ogrodu Kalahari” wchodzi naszyjnik (z trzema z pierwszej piątki diamentów), bransoleta (z dwoma kolejnymi), dwa pierścionki oraz zegarek. Na razie Chopard milczy, czy kolekcja zostanie wystawiona na sprzedaż, ale można spodziewać się, że tak.

 

 

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska