„Sunstone” – serbski komiks w świecie BDSM

2017-02-02
„Sunstone” – serbski komiks w świecie BDSM

Lubimy w PLAYBOYU komiksy erotyczne. Prace Milo Manary czy Guido Crepaksa powodują u nas szybsze bicie serca. Inspiracje mangą lubimy już nie zawsze, ale cykl Stjepana Šejića, który opowiada o lesbijskim sado-masochizmie przegląda się całkiem interesująco.

No cóż, niełatwa relacja erotyczna dwóch kobiet, które lubią dominację i uległość – kto z nas by nie popatrzył? Mimo tego, że inspiracje mangą nas raczej nie grzeją – rysunki i kolorystyka Sunstone robią wrażenie. To po prostu kawał dobrej roboty utrzymanej w konkretnym klimacie.

 

 

Główne bohaterki komiksu to Elisabeth „Lisa” Williams i Allison „Ally” Carter. Ta pierwsza odgrywa rolę podporządkowaną, ta druga dominującą, choć na pierwszy rzut oka wydaje się to całkowicie kontrastować z jej cechami charakteru. Sunstone to erotyczna, pikantna obyczajówka – w centrum zainteresowania Šejića znajdują się relacje dwóch dziewczyn. I oczywiście nie ograniczają się one tylko do seksu i pieszczot. Tych jednak także nie brakuje.

 

 

Cykl Šejića zadebiutował w 2011 roku jako komiks, który można za darmo przeczytać w serwisie DeviantArt, który dobrze znają wszyscy młodzi adepci sztuki epoki internetu. Zrobił furorę i w konsekwencji przeszedł do komercyjnego obiegu. Dziś dostępnych jest już pięć części. W Polsce zdążyły wyjść cztery. Historia Lisy i Ally nie jest jeszcze zamknięta.

 

Poza przyjemnością dla oka, serbski komiks ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę. To spora dawka wiedzy. Dzięki niemu możemy przyjrzeć się światowi osób lubiących zabawy BDSM, nawet jeśli niekoniecznie interesuje nas praktykowanie tego samego co oni w prawdziwym życiu. W końcu wiedza to zawsze coś pozytywnego. A jeśli kogoś z czytelników Sunstone zainspiruje do własnych poszukiwań to chyba tym lepiej. Tym bardziej, że świat BDSM nie ogranicza się w komiksie tylko do głównych bohaterek. Zostaje on pokazany także za pośrednictwem postaci pobocznych. Czyli ewentualnie jest się czym (kim?) inspirować.

 

 

fot. materiały wydawcy

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska