Najlepsze reklamy Super Bowl 2017

2017-02-06
Najlepsze reklamy Super Bowl 2017

Żadne inne wydarzenie sportowe nie gromadzi przed telewizorami tylu widzów, co mecz finałowy amerykańskiej ligi futbolu, czyli Super Bowl. Telewizja emitująca to wydarzenie wysoko ceni czas reklamowy – za 30 sekundowy spot każe sobie płacić aż 5 milionów dolarów!

Reklamodawcy zdają sobie jednak sprawę z tego, że pomimo wysokich cen inwestycja jest warta świeczki – finał Super Bowl jest bowiem oglądany nawet przez ponad 100 milionów widzów. Agencje reklamowe, odpowiedzialne za tworzenie spotów wspinają się zatem na wyżyny swoich umiejętności, aby na dobre zapisać się w świadomości widzów – raczej nikt nie wpadłby na pomysł, aby wyemitować tam reklamę proszku do prania, w której znany celebryta wchodzi komuś do domu i wymądrza się na temat usuwania plam.

 

Reklamy emitowane w przerwie meczu są często bardziej interesujące, niż sama gra i nie będzie wielką przesadą stwierdzenie, że niektóre z nich aspirują do miana małych dzieł sztuki. Firmy nie szczędzą pieniędzy i do ich tworzenia często są angażowani zarówno znani aktorzy, jak i reżyserzy. Tak się stało w przypadku reklamy Mercedesa, w której wystąpił Peter Fonda, a za całość odpowiadają bracia Coen:

 

 

Napoje Bai reklamują z kolei Christopher Walken i Justin Timberlake, chociaż trzeba przyznać, że ten drugi niezbyt się przy tym wysilił.

 

 

Budweiser przedstawił krótką historię założyciela marki, Adolphusa Buscha, który był niemieckim imigrantem. Może się wydawać, że jest to przytyk w stronę prezydenta Trumpa i jego niedawnych wypowiedzi o przybyszach z innych krajów, to reklama powstała sporo wcześniej.

 

 

W niemal dwuminutowej reklamie samochodów Kia wystąpiła Melissa McCarthy, znana chociażby z niezbyt ciepło przyjętego remake’u Pogromców duchów z 2016 roku.

 

 

Swoją tolerancyjność postanowiła podkreślić firma Airbnb, działająca w branży wynajmu mieszkań.

 

 

Firma Wix.com postanowiła zareklamować swoje usługi, angażując do spotu Jasona Stathama i Gal Gadot (którą w tym roku zobaczymy na dużym ekranie w roli Wonder Woman):

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska