Alicia Vikander jako Lara Croft – pierwsze zdjęcia

2017-02-07
Alicia Vikander jako Lara Croft – pierwsze zdjęcia

Wiemy już, jak będzie wyglądać Alicia Vikander w roli Lary Croft w filmie „Tomb Raider” – w internecie pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia z planu.

O nowej odsłonie serii z piękną panią archeolog w roli głównej nie wiemy póki co wiele, ale ujawnione informacje pozwalają patrzeć z optymizmem w przyszłość. Przede wszystkim ze względu na aktorkę, która wciela się w główną rolę – Alicia Vikander oprócz niebanalnej urody może się także pochwalić talentem aktorskim, który został doceniony przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej, która przyznała jej Oscara za rolę w Dziewczynie z portretu z 2015 roku. Za kamerą stoi norweski reżyser Roar Uthaug. Pierwszy klaps na planie padł 23 stycznia, a do internetu właśnie trafiły pierwsze zdjęcia z planu, na których widzimy Alicię Vikander w charakterystycznym, doskonale znanym fanom gier stroju. Kinowa produkcja nawiązuje do gry z 2013 roku o tym samym tytule – wówczas w jednej z pierwszych scen gracz musiał skakać Larą po skrzydle samolotu.

 

 

 

 

Oprócz Alicii Vikander na ekranie zobaczymy Daniela Wu (któremu ekranizacje gier nie są obce – wystąpił w filmie Warcraft: Początek), Dominica Westa (niezapomnianego McNulty’ego z The Wire) oraz Waltona Gogginsa. Film ma trafić na ekrany kin w 2018 roku.

 

Wygląda na to, że seria Tomb Raider po latach błądzenia wreszcie wróciła na właściwe tory – zarówno jeśli weźmiemy pod uwagę gry, jak i filmy. Tomb Raider oraz Rise Of The Tomb Raider spotkały się z uznaniem krytyków i graczy, a ta druga znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych gier na PlayStation 4 w 2016 roku. Jeśli zaś chodzi o filmy… Chociaż w pierwszej części z 2001 roku i jej kontynuacji, która ujrzała światło dzienne dwa lata później znalazło się kilka znanych twarzy (Angelinie Jolie na ekranie partnerowali między innymi Gerard Butler, Jon Voight i Daniel Craig), to same obrazy nie zostały zbyt ciepło przyjęte.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska