Zarost nowojorski, londyński, berliński... warszawski?

2017-02-08
Zarost nowojorski, londyński, berliński... warszawski?

Dziś w Warszawie odbyła się konferencja prasowa firmy Braun. Konferencja jak to konferencja – pomyślicie... Otóż niekoniecznie. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się na przykład jaki typ zarostu jest obecnie najmodniejszy w najważniejszych stolicach świata.

W spotkaniu Brauna udział wzięli Dyrektor Sprzedaży na Europę Centralną, Przemysław Wolicki, założyciel The Hermit Barber Shop Dawid Rastiani oraz gość specjalny, aktor Piotr Stramowski. Poprowadził je Mateusz Hładki.

 

Dyskusja rozpoczęła się oczywiście od prezentacji najnowszego, wielofunkcyjnego zestawu Brauna do stylizacji zarostu. Czyli bez niespodzianek. Ale później, jak to bywa, odpłynęła w różne dygresje. W końcu barber Dawid Rastiani opowiedział publiczności o tym, jaki zarost jest obecnie najmodniejszy. A – jak twierdził – zależy to w dużym stopniu od położenia geograficznego.

 

I tak Rastiani wyróżnił cztery najmodniejsze w tej chwili typy stylizacji zarostu: berliński, nowojorski, londyński i paryski. A właściwie nawet piąty – warszawski. Czym się charakteryzują? Już wyjaśniamy.

 

Nowojorski – niewiarygodnie bujna, ale zadbana broda. Na pierwszy rzut oka widać interwencję barbera. Ważne, by była podcinana tak, żeby na szerokość nie wychodziła poza obręb twarzy, nieważne jak bardzo jest długa. Dlaczego? To proste: „żeby twarz nie wyglądała jak kwadratowe pudełko."

Berliński – zarost dwu-, trzy-, cztero-, a nawet pięciodniowy. Zależy w jakim tempie komu rośnie. Pozornie nieco niedbały, ale tylko pozornie. Cecha charakterystyczna: na podbródku panowie często zostawiają nieco więcej zarostu po to, by optycznie nieco „wyciągnąć" twarz.

Londyński – zarost gładko wygolony. Konieczna regularność. To tak jest teraz w stolicy Anglii najmodniej.

Paryski – modny wąs. Czy to zakręcony woskiem czy nie. W światowej stolicy mody wąs odczarowano na dobre. Nie kojarzy się już z tak malowniczymi, ale równie „niemodnymi" postaciami jak Krzysztof Krawczyk czy pierwszy prezydent III RP. Teraz wąs to szyk i styl, zwłaszcza w Paryżu.

Na koniec goście wspólnie zastanowili się, jaki byłby styl warszawski, gdyby spróbować go wyszczególnić. Rastiani stwierdził bez wahania, że styl warszawski to obecnie styl biznesowy. Trochę zbliżony do berlińskiego, ale bardziej równy. I wygolony tak, żeby nie przeszkadzał, kiedy nosi się kołnierzyk.

 

Wszyscy paneliści zapewniali, że obojętnie który z rodzajów zarostu wybierzecie, wymarzony efekt pozwoli wam uzyskać ich nowy zestaw Braun MGK3080 9 w 1, który nadaje się zarówno do stylizacji brody, strzyżenia włosów, pielęgnacji ciała i do przycinania włosów w nosie i w uszach (cóż, w pewnym wieku każdy facet musi się z tym zmierzyć). Nie omieszkamy sprawdzić!

 

fot. materiały promocyjne

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska