Huawei i Porsche łączą siły

2017-02-10
Huawei i Porsche łączą siły

Chińska firma i jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów samochodów na świecie nawiązali współpracę. Jej efektem jest smartfon Porsche Design Huawei Mate 9.

Firma Huawei niezwykle śmiało poczyna sobie na trudnym rynku telefonów komórkowych. Jeszcze niedawno mało kto umiał poprawnie wymienić jej nazwę, a teraz stała się jednych z największych graczy w branży, a jej produkty są reklamowane między innymi przez Roberta Lewandowskiego. Teraz postanowili wejść we współpracę z Porsche, a tak prezentuje się jej efekt:

 

 

Jeśli chodzi o kwestie wizualne, to zmiany są raczej kosmetyczne – zamiast napisu Huawei u góry urządzenia mamy Porsche Design. W kwestii technicznej to nadal ten sam Mate 9, który został wprowadzony na rynek w czwartym kwartale 2016 roku. Jego sercem jest ośmiordzeniowy procesor HiSilicon Kirin 960 – każdy z rdzeni jest taktowany zegarem o częstotliwości 2,4 GHz. Urządzenie jest wyposażone w 4 gigabajty pamięci RAM oraz, co szczególnie przydatne w dobie niezwykle prądożernych aplikacji, baterię o pojemności 4000 mAh. Pamięć urządzenia ma pojemność 256 GB, ale można ją dodatkowo rozbudować za pomocą kart MicroSD. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 7.0 Nougat.

 

 

Czy zatem Huawei Mate 9 w wersji Porsche Design różni się czymś od standardowego poza napisem Porsche i większą ilością pamięci wewnętrznej? Owszem – w zwykłym Mate 9 nie znajdziemy fizycznego przycisku na dole urządzenia. Zmianie uległa też cena – smartfon z napisem Huawei można nabyć za około 3000 złotych, podczas gdy sprzęt opatrzony logiem Porsche kosztuje w przeliczeniu niemal 6000. Cóż, gadżety z logiem Porsche muszą mieć swoją cenę.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska