Najbardziej luksusowy stół do madżonga na świecie

2017-02-11
Najbardziej luksusowy stół do madżonga na świecie

Firma 11 Ravens stworzyła jedyny w swoim rodzaju stół do gry w słynną, pochodzącą z Chin grę.

Jeśli nazwa mieszczącej się w Los Angeles firmy coś wam mówi, ale nie jesteście pewni co, spieszymy z wyjaśnieniem – 11 Ravens zajmuje się produkcją ekskluzywnych stołów do różnego rodzaju gier. Mieliśmy okazję wspominać o niej na naszych łamach przy okazji najbardziej luksusowego stołu do gry w tenisa stołowego.

 

 

Ich najnowsze dzieło to stół do gry, która nie jest tak wyczerpująca fizycznie, ale za to wymaga sporo myślenia. Madżong to gra pochodząca z Chin, która przez jednego z polskich historyków została nazwana „grą chińskich filozofów”. Do rozgrywki służą 144 kamienie, nieco przypominające te, używane do układania domino. Do stworzenia tego wyjątkowego stołu firma 11 Ravens użyła głównie wysokiej jakości drewna hebanowego, a także pozłacanego aluminium. Istnieją oczywiście możliwości dostosowania stołu do własnych potrzeb. Można również nabyć wersję, wyposażoną w mechanizm, służący do losowania kamieni madżonga.

 

 

Za ten niezwykle gustowny i wyjątkowy stół trzeba oczywiście zapłacić niemałą sumę – twórcy wyceniają swoje dzieło na 12 tysięcy dolarów, czyli niemal 50 tysięcy złotych. Sporo? Owszem, ale jeśli ktoś ma w swoim otoczeniu prawdziwego fanatyka madżonga, to z pewnością zastanowi się nad zakupem.

 

foto: materiały producenta

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska