Vacheron Constantin w hołdzie Mikołajowi Kopernikowi

2017-02-12
Vacheron Constantin w hołdzie Mikołajowi Kopernikowi

Te zegarki to prawdziwe dzieła sztuki i manifestacja pomysłowości i zegarmistrzowskiego kunsztu manufaktury Vacheron Constantin.

Założona w Genewie przez Jean-Marca Vacherona manufaktura jest najstarszym, nieprzerwanie działającym tego typu zakładem na świecie – pierwsze zegarki zaczęły w niej powstawać już w 1755 roku! Manufaktura należy do najbardziej prestiżowych na świecie, a jej najnowsze dzieło, czyli zegarki z serii Métiers d’Art tylko to potwierdzają.

 

 

Ci, którzy od zegarków wymagają przede wszystkim dokładnego i czytelnego pokazywania czasu, powinni rozejrzeć się za czymś innym. Owe czasomierze są bowiem w większym stopniu ciekawostką pod względem walorów artystycznych, niż czysto użytecznych. Vacheron Constantin Métiers d’Art Copernicus Celestial Spheres to bowiem zegarek jedyny w swoim rodzaju, który umożliwia śledzenie ruchu obrotowego Ziemi, a także jej położenie względem Słońca. Mechanizm w nim zastosowany jest niezwykle precyzyjny – wymaga korekty o jeden dzień raz na… 8000 lat. Zegarek występuje w trzech wariantach – w każdym z nich została użyta inna tarcza.

 

Pierwsza z nich jest emaliowana. Znajdziemy na niej symbole 12 znaków Zodiaku, a pięć dodatkowych elips symbolizuje orbity pięciu innych planet. Precyzja wykonania jest powalająca – producent podaje, że stworzenie jednej tarczy zajmuje około miesiąca. Druga tarcza została wykonana techniką grawerowania ręcznego. Materiałem, który posłużył do jej wykonania jest krążek białego złota. Każdy z nabywców wraz z zegarkiem otrzymuje szkło powiększające, aby móc dokładnie przyjrzeć się misternie stworzonym detalom. Trzecim wariantem jest tarcza ze szkła szafirowego, na której grawer wykonuje się za pomocą lasera.

 

Koperta zegarka została wykonana z 18-karatowego białego złota i ma średnicę 42 milimetrów. Producent na swojej stronie nie podaje ceny, jaką trzeba zapłacić, aby stać się właścicielem zegarka.


foto: materiały producenta

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska