Nokia 3310 wraca!

2017-02-15
Nokia 3310 wraca!

Po średnio udanym związku z Microsoftem Finowie postanowili wrócić do korzeni i robić to, co wychodziło im najlepiej. Urządzenie zostanie zaprezentowane podczas targów Mobile World Congress 2017, które odbędą się na przełomie lutego i marca w Barcelonie.

Jeszcze kilkanaście lat temu Nokia robiła najlepsze telefony na świecie. Produkty fińskiej firmy były niezawodne i wytrzymałe, a każdy z nich był w stanie funkcjonować kilkanaście dni na jednym ładowaniu baterii. Gdy jednak nadeszła era smartfonów, Nokia miała problem, żeby odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Chociaż telefony z serii Lumia były solidnymi sprzętami, to jednak mariaż z Microsoftem okazał się na dłuższą metę błędem – systemowi Windows Phone nie udało się zawojować rynku.

 

Finowie postanowili zatem sięgnąć do własnej historii i sięgnąć po telefon, który okazał się jednym z najlepszych w historii, mianowicie 3310. Nie będzie wielką przesadą stwierdzenie, że chyba każdy użytkownik telefonu komórkowego w naszym kraju chociaż przez chwilę miał ten model w swoim posiadaniu. 3310 trafił do sprzedaży w 2000 roku, ale już od kilku lat można było kupić jedynie używane egzemplarze. Teraz ma się to zmienić – niebawem do sklepów trafi zupełnie nowa Nokia 3310! Finowie postanowili nic w nim nie zmieniać i nie unowocześniać go na siłę. Naszym zdaniem jest to słuszna koncepcja – byłoby to jak domalowywanie wąsów Monie Lisie.

 

Telefon ma kosztować zaledwie 59 euro, a więc niewiele ponad 250 złotych. Wydaje się to być rozsądną kwotą za urządzenie niezawodne i niemal niezniszczalne. No i nie zapominajmy o tym, że na Nokii 3310 znajdziemy jedne z najlepszych gier mobilnych wszech czasów, przy których wynalazki typu Candy Crush Saga wydają się być zabawkami dla dzieci – Bantumi oraz kultowy Snake 2!

 

foto: lenscap67 / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska