Widzieliśmy „Czerwony punkt” Patryka Vegi z Ewanem McGregorem

2017-02-15
Widzieliśmy „Czerwony punkt” Patryka Vegi z Ewanem McGregorem

Dziś ShowMax zadebiutował w Polsce. Przy okazji obejrzeliśmy film promujący platformę, do którego reżyser Patryk Vega zatrudnił hollywoodzką gwiazdę Ewana McGregora. A także najnowszy odcinek „Ucha prezesa”.

Brytyjski biznesmen (Ewan McGregor) wchodzi na spotkanie biznesowe na szczycie warszawskiego SkyTower. Na człowieka, z którym ma się spotkać (Andrzej Grabowski) musi niestety chwilę poczekać, ale dostaje torbę z podarunkami, które mają umilić mu moment oczekiwania. Wizytownik, długopis, laser i inne drobne przedmioty. Z nudów zaczyna bawić się laserem i świeci w stronę ludzi na ulicy. Przypadkowo właśnie w tym momencie dochodzi do morderstwa – snajper strzela do jakiejś ważnej osobistości. W ferworze walki służby dostrzegają laser biznesmena i... stwierdzają, że to on jest zamachowcem. Rozpoczyna się akcja, a niewinny, ale spanikowany McGregor zaczyna uciekać...

 

Nie zdradzimy jak sprawa się zakończyła. Ale jeśli widzieliście billboardy reklamujące McGregora w filmie Vegi to teraz już wiecie – do tej współpracy doszło dzięki staraniom wchodzącego na polski rynek ShowMaxu. A to nie koniec tych starań, bo przed krótkometrażówką Vegi zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć także piąty odcinek Ucha prezesa Roberta Górskiego.

 

Sam ShowMax debiutuje jako interesująca alternatywa na rynku VOD. Wyróżnia się na tle konkurencji m.in. własnymi produkcjami, które – jak zapowiedziano – docelowo planują robić w Polsce w liczbie 8-10 rocznie. Na razie krótkometrażówki, na rozgrzewkę. Po filmie Patryka Vegi przyjdzie czas na krótki film Wojciecha Smarzowskiego, w którym zagra Arkadiusz Jakubik. Dziś widzieliśmy jego krótką zapowiedź.

 

 

Oczywiście zamówienie abonamentu ShowMax (19.99 zł miesięcznie) daje dostęp nie tylko do filmów wyprodukowanych przez samą platformę. Już na dniach w ShowMaxie pojawią się takie produkcje jak Planeta Singli, Miasto 44, Bogowie, Smoleńsk, różne części Transformersów i seriale, m.in. Fargo, New Blood czy Incorporated.

 

ShowMax jest częścią globalnej grupy Naspers, jednego z największych inwestorów w internet, technologię i rozrywkę na świecie, w Polsce m.in. właściciela Allegro. ShowMax został założony w 2015 roku w RPA. Polska jest pierwszym rynkiem w Europie, gdzie powstał lokalnie zaprojektowany serwis.

 

– Uważamy, że pirat to źle obsłużony klient i dlatego w odpowiedzi na potrzeby widzów chcemy zaoferować dobrą rozrywkę w cenie przystosowanej do rynku. – zapowiedział Maciej Sojka, Dyrektor Zarządzający ShowMax CEE. Zapewniał, że pieniądze abonentów ShowMax „nie wsiąkną w piach”, ale staną się podstawą finansowania nowych, ambitnych produkcji platformy. Czekamy!

 

fot. YouTube

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska