Sniper Elite 4 już w sklepach!

2017-02-15
Sniper Elite 4 już w sklepach!

14 lutego 2017 roku miała miejsce – równolegle ze światową – polska premiera gry Sniper Elite 4.

Znów będziemy mieć zatem okazję, aby chwycić karabin snajperski w dłonie i działając poza linią wroga, precyzyjnie likwidować przeciwników. To nie jest jedna z tych gier, w których bohater jest w stanie jednocześnie nosić kilkanaście różnych rodzajów broni i metodą znaną chociażby z serii Contra na Pegasusa likwidować zastępy wrogów, samych pchających się pod celownik. Przeciwnie – w tym przypadku kluczową umiejętnością będzie skradanie się i pozostawanie jak najdłużej niezauważonym.

 

 

Czwarta odsłona serii tym razem przenosi nas do Włoch, a jej akcja rozgrywa się w 1943 roku. Głównym bohaterem jest tajny agent i strzelec wyborowy Karl Fairburne, a zadaniem gracza, który kieruje jego poczynaniami jest pomoc włoskiemu ruchowi oporu, który pragnie wyzwolić kraj spod jarzma faszyzmu. Jak się okazuje, działania Fairburne’a są kluczowe dla dalszych losów drugiej wojny światowej i jeśli nie uda mu się wykonać powierzonych zadań, operacja Overlord może się nie odbyć, a w konsekwencji Alianci nie odniosą zwycięstwa.

 

System zadawania obrażeń przeciwnikom jest niezwykle widowiskowy – seria Sniper Elite przyzwyczaiła nas do brutalnych scen, ale czwarta jej odsłona jest pod tym względem najbardziej ekstremalna. W grze został zastosowany bullet time, a moment, gdy kula trafia w przeciwnika, przywodzi na myśl sceny znane z serii Mortal Kombat. Doskonale więc widzimy, jak wystrzelony przez nas pocisk sieje spustoszenie w ciałach wrogich żołnierzy. W grze starano się jak najwierniej odwzorować sposób działania snajperów – mamy przycisk pozwalający na kontrolę oddechu, dzięki któremu celowanie jest bardziej precyzyjne.

 

Tytuł ukazał się w polskiej (napisy) i angielskiej wersji językowej do wyboru, na konsole PlayStation4 i Xbox One. Za tłumaczenie odpowiada firma QLOC S.A, a dystrybutorem gry w naszym kraju jest Cenega Polska.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska