Wejdź na Mount Everest nie ruszając się z domu

2017-02-16
Wejdź na Mount Everest nie ruszając się z domu

Islandzkie studio stworzyło aplikację na gogle VR, umożliwiającą wejście na Mount Everest.

Wyprawa na Mount Everest to jedno z największych marzeń wielu miłośników podróży na całym świecie. Najwyższy szczyt świata od zawsze poruszał ludzką wyobraźnię, z tym że wejście na niego jest problematyczne, i to z kilku powodów. Nie każdy jest na tyle silny i zdrowy, żeby wspiąć się na wysokość 8848 metrów nad poziomem morza, a nawet jeśli fizycznie byłby w stanie to zrobić, pojawia się drugim problem – finansowy. Wyprawa jest bowiem dość kosztowna – przelot, wszelkie zezwolenie, wynajęcie szerpy a także niezbędnego sprzętu powoduje, że na szczyt Everestu mogą wejść ci, których stać na wydatek nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

 

Z pomocą przychodzi jednak nowoczesna technologia, a uściślając – wirtualna rzeczywistość. VR chyba jeszcze nie osiągnął maksimum swoich możliwości, ale w niektórych przypadkach wygląda już całkiem nieźle (Resident Evil VR). Teraz jednak otrzymujemy coś naprawdę interesującego – mowa o dziele islandzkiego studia Sólfar, czyli Everest VR.

 

Umożliwia ono wejście na najwyższą górę na świecie bez konieczności opuszczania pokoju. Twórcy twierdzą, że postarali się, aby doświadczenie jak najbardziej przypominało prawdziwe. Co prawda korzystanie z butli z tlenem nie będzie w tym przypadku koniecznością, to biorący udział w wirtualnej wyprawie będą zmagać się z utrudniającym widok padającym śniegiem i lodem, wspinać się po drabinkach i łańcuchach, a także korzystać z czekanów. Droga na szczyt ma rzecz jasna odpowiadać tej prawdziwej.

 

Wirtualna wycieczka na Everest będzie możliwa dla posiadaczy Oculus Rift VR oraz HTC Vive.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska