Mercedes-AMG stworzył łódź. Jest spektakularna!

2017-02-20
Mercedes-AMG stworzył łódź. Jest spektakularna!

Mercedes-AMG stworzył we współpracy z Cigarette Racing łódź wyścigową, która zapiera dech w piersiach. Bestia ma 3100 koni mechanicznych.

Zaprezentowano ją klika dni temu podczas odbywającego się w Miami International Boat Show. Mierzący ponad 15 metrów potwór ukradła całą imprezę i wzbudził sensację wśród miłośników wyścigowych łodzi motorowych.

 

Nazywa się Marauder AMG GT i właściwie jest tym samym, co samochody AMG GT, tylko, że na wodzie. To samo pod maską. Łódź zbudowana jest z włókna węglowego.

 

 

 

Tobias Moers, dyrektor Mercedesa AMG ubrał to w jedynie trzy słowa, twierdząc, że motto firmy to: „osiągi, doskonałość i pasja" (po angielsku brzmi to lepiej, bo każde ze słów rozpoczyna się na literę „p"). Moers stwierdził, że najnowsza łódź, którą tu pokazujemy, jest pięknym ukoronowaniem trwającej już 10 lat Mercedesa-AMG i Cigarette Racing. Wie, że tym razem stworzyli coś nawet bardziej specjalnego niż wcześniej.

 

Łódź napędza 4-litrowy silnik V8 biturbo w połączeniu z 7-biegową dwusprzęgłową skrzynią zautomatyzowaną i z napędem na tylne koła. Jednostka dostarcza 462 KM i 600 Nm momentu obrotowego. Przyspieszenie łodzi od startu do 100 km/h trwa zaledwie 4 sekundy. Jej cena to okrągły milion dolarów. Łatwo zapamiętać.

 

Cóż, po takiej łodzi możemy się spodziewać, że owocna współpraca dwóch firm potrwa jeszcze przynajmniej drugie takie 10 lat!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska