Niezbędnik PLAYBOYA: jak zapinać marynarkę?

2017-02-21
Niezbędnik PLAYBOYA: jak zapinać marynarkę?

Są takie rzeczy, które prawdziwy playboy po prostu musi wiedzieć. Podstawy podstaw. Warto na przykład wiedzieć, że nie nosi się koszuli z krótkim rękawem, czym jest single malt i... jak zapinać marynarkę?

Bo każdy facet, który przekroczył magiczną granicę 18 lat musi od czasu do czasu wkładać garnitur. O marynarce nie wspominając, bo przecież w niej wielu z nas chodzi na co dzień, do pracy. Jak bardzo byłoby kiepskie, gdybyśmy każdego dnia pokazywali się w marynarce, która jest źle zapięta? Trzeba wiedzieć, co zrobić z guzikami w marynarce. Tym bardziej, że nie jest to zbyt trudne. Bo i guzików... ubywa.

 

Na początek skupmy się na marynarkach jednorzędowych, które obecnie przeważają nad dwurzędowymi już na pierwszy rzut oka. Kiedyś potrafiły mieć one nawet cztery guziki. Dziś od dawna raczej nie produkuje się już nawet tych z trzema. Wybór, który was czeka to dwa lub jeden guzik. Co właściwie wychodzi na to samo, bo – tu dochodzimy do jednej z najważniejszych informacji zawartych w tym tekście – i tak będziecie zapinać tylko jeden. W marynarce zapinanej na dwa guziki zawsze zostawiajcie ten dolny odpięty. To jedna z tych zasad, których nie warto łamać. Pierwotnie miało to przydać mężczyźnie swobody ruchu i zapobiec gnieceniu się. Dziś to norma i ni mniej ni więcej tylko znak, że noszący ją facet potrafi się zachować. A przy okazji, na wypadek gdyby marynarki z trzema guzikami jeszcze kiedyś wróciły do łask, obstawiamy, że w nich też jeden guzik dobrze będzie zostawić odpięty. Ten sam, dolny guzik.

 

Co z marynarkami dwurzędowymi? – zapyta ktoś z was. I dobrze, że zapyta, bo wiele wskazuje na to, że dwurzędowe marynarki wracają. Może nie na ulice – przynajmniej jak na razie – ale zdecydowanie możemy znaleźć ją w sprzedaży. I to w sklepach, w których górne półki są górne także pod względem metaforycznym. Dwurzędowych marynarek raczej nie założą dziś ci, którym wystarczy klasyczna, minimalistyczna elegancja, ale ci, którzy lubią pobawić się modą z powodzeniem mogą je wykorzystywać i zakładać na co bardziej specjalne okazje. Takie okazje, które chcą uczcić szczególnie odświętnym strojem. Marynarki dwurzędowe są godne polecenia zwłaszcza osobom szczupłym, o pociągłej sylwetce.

 

Jak zapiąć taką marynarkę? Kombinacji jest wiele (bo i więcej guzików), ale zasady w przypadku dwurzędowych marynarek nie są tak niezmienne jak w przypadku jednorzędowych. Jeśli zapniesz wszystkie guziki – w porządku, bardzo źle nie będzie. A niezależnie od tego ile rzędów i ile guzików posiada twoja marynarka – odpięcie dolnego guzika w pierwszym rzędzie zawsze będzie dobrym pomysłem.

 

Jedna rzecz zdecydowanie różni marynarki jedno- i dwurzędowe. Te jednorzędowe powinno się odpinać zawsze, kiedy się siada (żeby zapobiec gnieceniu się) i zapinać, kiedy się wstaje. Dwurzędowe lepiej niech zawsze zostają zapięte. Dlaczego? To proste – mają one po prostu więcej materiału z przodu, co powoduje, że rozpięte wyglądają kiepsko.

 

Skomplikowane? Chyba nie bardzo, prawda? Ale nawet jeśli macie problemy z zapamiętywaniem najprostszych rzeczy związanych z modą (duży błąd!), możecie kupić marynarkę na jeden guzik. I problem z głowy.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska