Takiego pojemnika na herbatę jeszcze nie widzieliście!

2017-02-22
Takiego pojemnika na herbatę jeszcze nie widzieliście!

Brytyjska firma Lotusier stworzyła pierwszy na świecie humidor, przeznaczony do przechowywania herbaty.

Humidor to przedmiot, który najbardziej kojarzy się z cygarami. Ten pojemnik, najczęściej wykonany z drewna cedrowego, który służy do przechowywania cygar i jego zadaniem jest zapewnienie im odpowiedniej wilgotności.

 

 

Åsa Eriksson-Ahuja i jej firma Lotusier postanowiła stworzyć humidor podobny do tego cygarowego, ale przeznaczony do przechowywania herbaty. Pomysł nie wydaje się zły – herbata jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie, a zamiłowanie Brytyjczyków do tego charakterystycznego naparu jest jedną z najbardziej charakterystycznych cech mieszkańców Wysp.

 

W przeciwieństwie do humidorów przeznaczonych do przechowywania cygar, które najczęściej są wytwarzane z drewna cedrowego, materiałem użytym przez firmę Lotusier jest drewno klonu jaworowego. Pojemnik został dodatkowo ozdobiony chromowanymi wstawkami. Jego zadaniem jest chronienie cennych liści herbaty przed czynnikami, które mogłyby im zaszkodzić, takimi jak światło, inne zapachy, powietrze oraz nadmierną wilgotność.

 

 

Åsa Eriksson-Ahuja zaprojektowała pojemnik w 2011 roku jako prezent dla swojego męża – miłośnika herbaty. Przez lata projekt został jednak dopracowany, by ostatecznie trafić do sprzedaży. W każdym z pojemników można przechowywać do 70 gram liści herbaty, w środku znajdziemy też od czterech do sześciu kryształowych fiolek, do których nie dostanie się powietrze. W środku znajduje się także termometr, który pomaga utrzymywać optymalną temperaturę.

 

Aby stać się posiadaczem tego wyjątkowego humidora, trzeba liczyć się z wydatkiem 8750 dolarów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska