Astell & Kern AK380 w edycji limitowanej

2017-02-23
Astell & Kern AK380 w edycji limitowanej

Jeden z najlepszych i najbardziej zaawansowanych technicznie przenośnych odtwarzaczy muzycznych stał się jeszcze bardziej elitarny.

Na przestrzeni lat mieliśmy do czynienia z wieloma urządzeniami, służącymi do słuchania muzyki poza domem. Najpierw dominowały walkmany, później discmany, swoje 5 minut miały także odtwarzacze mp3, a obecnie zdecydowana większość słucha muzyki ze smartfonów.

 

Jednak dla bardziej wymagających melomanów telefony komórkowe są niewystarczające – wszak jeśli coś jest do wszystkiego, jest tak naprawdę do niczego. Po jaki sprzęt powinni w takim razie sięgnąć audiofile? Na przykład po odtwarzacz firmy Astell & Kern.

 

 

Ta pochodząca z Korei Południowej marka kieruje swoje produkty do najbardziej wymagających, którzy za najwyższą jakość dźwięku są w stanie zapłacić naprawdę dużo. Model AK380, uważany za jeden z najlepszych obecnych na rynku, można kupić oficjalnie w Polsce – jego cena wynosi 16 999 złotych.

 

Jeszcze więcej trzeba będzie zapłacić za jego limitowaną edycję, która powstała w zaledwie 200 egzemplarzach. Produkt został wyceniony na 4800 funtów, czyli ponad 24 tysięcy złotych. Co otrzymujemy po wyłożeniu na stół tej sumy? Odtwarzacz AK380 w obudowie ze stali nierdzewnej, która powinna go ochraniać nawet w trudnych warunkach, chociaż wątpimy, czy ktoś chciałby zabierać tak cenny sprzęt na przykład na spływ pontonem po rwącej rzece. Urządzenie posiada wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, 256 GB pamięci wewnętrznej oraz umożliwia łączność bezprzewodową – zarówno poprzez WiFi, jak i Bluetooth. Do odtwarzacza jest dołączany specjalny pokrowiec, stworzony przez firmę Van Nuys.

 

Do tak high-endowego odtwarzacza nie można oczywiście podłączyć byle jakich słuchawek – być może odpowiednie będą tytanowe, stworzone za pomocą drukarki 3d?

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska