BBC nie składa broni – „Top Gear” w zapowiedzi 24. serii

2017-02-23
BBC nie składa broni – „Top Gear” w zapowiedzi 24. serii

5 marca 2017 zobaczymy pierwszy odcinek 24. sezonu najsłynniejszego programu motoryzacyjnego na świecie.

Po tym, jak Jeremy Clarkson, James May i Richard Hammond odeszli z BBC, wielu widzów wieszczyło spektakularną klapę następnej serii Top Gear. Program stracił bowiem swój największy atut, czyli charyzmatycznych i niezwykle lubianych gospodarzy. Postanowiono zastąpić ich nie trzema, a aż sześcioma nowymi twarzami, z Chrisem Evansem i znanym głównie z roli Joeya Tribbianiego Mattem LeBlankiem na czele.

 

Odbiór programu z nowymi prowadzącymi był jednak niezbyt dobry – odezwało się mnóstwo głosów krytycznych, a najmocniej oberwało się Chrisowi Evansowi, którego krytykowano za zbytnią krzykliwość. Anglik postanowił odejść z programu i w kolejnej serii już go nie zobaczymy – głównymi gospodarzami obok wspomnianego LeBlanca będą Chris Harris i Rory Reid. Pierwszy odcinek 24. serii Top Gear pojawi się na antenie BBC 5 marca, a oto jego zwiastun:

 

 

Czego możemy się po nim spodziewać? Trudno wyciągać wnioski z zaledwie minutowego trailera, ale z pewnością możemy być spokojni o poziom realizacji – BBC to solidna marka i program będzie wyglądał świetnie. Nieco inaczej ma się sprawa z samymi prowadzącymi, przed którymi stoi zadanie niewykonalne – nawet jeśli wspięliby się na wyżyny swoich możliwości, w oczach fanów Top Gear nigdy nie będą w stanie zastąpić Clarksona, Maya i Hammonda. Inna sprawa, że panowie działający obecnie pod szyldem The Grand Tour tworzonym przez Amazona wyglądają raczej jak parodia samych siebie sprzed kilku lat, niż najlepsi telewizyjni dziennikarze motoryzacyjni.

 

My jako widzowie możemy się tylko cieszyć – jeszcze jakiś czas temu nikt nie mógł się równać z Top Gear, a obecnie będziemy świadkami interesującej rywalizacji.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska