Nokia 3310 oficjalnie zaprezentowana!

2017-02-27
Nokia 3310 oficjalnie zaprezentowana!

Duchowy następca legendarnego modelu w końcu ujrzał światło dzienne – jest zdecydowanie nowocześniejszy, ale wygląda na to, że posiada te cechy, za które był ceniony jego protoplasta.

Niedawno pojawiły się informacje, że podczas odbywającego się w Barcelonie World Mobile Congress (czyli największych targów poświęconych urządzeniom mobilnym) Nokia zaprezentuje nie tylko długo zapowiadane smartfony z Androidem, ale także następcę modelu 3310, który ze względu na swoją odporność na uszkodzenia i niezwykle długi czas pracy na jednym ładowaniu stał się telefonem kultowym.

 

Finowie dotrzymali słowa i wiemy już, jak będzie wyglądać nowa Nokia 3310. Pod względem designu nieco przypomina swojego słynnego poprzednika, chociaż oczywiście sporo się zmieniło – monochromatyczny wyświetlacz został zastąpiony kolorowym o przekątnej 2,4 cala. Producent deklaruje, że bateria o pojemności 1200 mAh sprawi, że telefon będzie w stanie czuwać na jednym jej ładowaniu aż przez miesiąc!

Nokia 3310 jest sprzętem dla określonego grona odbiorców – dla ludzi, którym telefon służy przede wszystkim do wykonywania połączeń głosowych i wysyłania SMS-ów. Telefon posiada fizyczną klawiaturę, a do nawigacji służy 4-kierunkowy przycisk – ekran nie jest bowiem dotykowy. Nie możemy liczyć na dobre zdjęcia – 2 megapiksele mówią same za siebie.

 

Cena nowej Nokii 3310 to 49 euro, czyli około 210 złotych. Nawet jeśli będzie to kilkadziesiąt złotych więcej, to telefon i tak ma szansę na sukces rynkowy – oczywiście pod warunkiem, że będzie on solidnie wykonany. Sprzęt będzie dostępny w czterech wersjach kolorystycznych – możemy wybierać spośród czerwonego, żółtego, granatowego i srebrnego. No i nie zapominajmy o najważniejszym – na telefonie znajdziemy nową wersję słynnego Węża!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska