Obcy: Przymierze – pierwszy zwiastun

2017-03-01
Obcy: Przymierze – pierwszy zwiastun

Wiemy już, że załogę statku „Przymierze” czeka niezwykle ciężka próba.

Od kilku dni otrzymywaliśmy informacje podgrzewające atmosferę przed tegoroczną premierą kolejnego filmu z serii o Obcym. Dowiedzieliśmy się już, jak będzie wyglądał plakat tej produkcji, a teraz dostaliśmy jej zwiastun.

 

 

Obcy: Przymierze jest drugą częścią nowej trylogii, którą zapoczątkował Prometeusz w 2012 roku. Tytułowe Przymierze to nazwa statku, którym grupa kolonizatorów przybywa na nieznaną planetę. Na pierwszy rzut oka ma ona wszelkie warunki do tego, aby mogli osiedlić się na niej ludzie – rośnie na niej zboże, nie brakuje także wody. Jest w niej jednak coś niepokojącego – panuje na niej martwa cisza. Załoga nie słyszy odgłosów ptaków, nie napotyka również na żadne zwierzęta – przynajmniej do pewnego momentu…

 

Podobnie jak w przypadku Prometeusza, za reżyserię odpowiada Ridley Scott. W Przymierzu zobaczymy także kilka postaci, które pojawiły się w poprzedniej części, między innymi Davida, w którego rolę wcieli się Michael Fassbender, a także Elizabeth Shaw (Noomi Rapace) oraz Petera Weylanda (Guy Pearce). W obsadzie znalazło się także miejsce dla kilku nowych twarzy – między innymi dla Jamesa Franco (który gra w tylu filmach, że trudno się połapać), Demiana Bichira (Maczeta zabija, Nienawistna Ósemka) i Carmen Ejogo (Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, Noc oczyszczenia: Anarchia). Scenariusz jest dziełem Michaela Greena, Jacka Paglena i Johna Logana.

 

Światowa premiera filmu została zaplanowana na 10 maja 2017 roku. Obcy: Przymierze trafi do polskich kin tydzień później, czyli 17 maja.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska