Za 30 lat kac będzie tylko wspomnieniem

2017-03-02
Za 30 lat kac będzie tylko wspomnieniem

Wszystko dzięki nowemu rodzajowi alkoholu.

Chyba wszyscy znamy to uczucie… Przychodzimy na imprezę, pijemy pierwszego, drugiego drinka, zabawa coraz bardziej się rozkręca, trzeci drink, dziewczyny się uśmiechają, drink numer cztery, pięć, sześć, obraz coraz bardziej się rozmywa… A następnie budzimy się rano i w głowie mamy armageddon, nawet najcichszy szept wydaje się być krzykiem, a woda z kranu smakuje jak napój bogów. O tak, kac to niewątpliwie najmniej przyjemny aspekt picia alkoholu.

 

Niewykluczone jednak, że w niezbyt odległej przyszłości kac będzie pamiętany tylko przez weteranów tego „sportu”, a alkohol będzie można pić bez żadnych obaw o przykre konsekwencje dnia następnego. Jak to możliwe? Naukowcy, a konkretnie neuropsychofarmakolog David Nutt i jego zespół pracują nad stworzeniem syntetycznego alkoholu, który ma być pozbawiony wad tego prawdziwego. Jego picie nie będzie powodowało takich przykrych konsekwencji, jak ból głowy, mdłości oraz skutkujące sami-wiecie-czym wizyty w toalecie. Co więcej, syntetyczny alkohol nie będzie również powodował wzrostu na wadze oraz uzależnienia. Nutt uważa, że z „alcosynthu” będzie można wytworzyć każdy znany nam rodzaj alkoholu – whisky, gin, rum, czyli co tylko dusza zapragnie.

 

To wszystko brzmi zbyt pięknie, żeby było prawdziwe… O komentarz w sprawie poproszono doktora George’a Kooba, dyrektora Narodowego Insytutu zajmującego się problemem alkoholizmu. Ten stwierdził, że nie zna żadnego narkotyku, który nie wywoływałby nieprzyjemnego efektu po jakimś czasie od jego zażycia. Dodał także, że kac jest obronną reakcją organizmu na przyjętą substancję i nie wydaje mu się, żeby udało się jej uniknąć w przypadku alkoholu syntetycznego.

 

Czy zatem w przyszłości będziemy mogli pić alkohol bez obaw o nieprzyjemną reakcję organizmu? Cóż, przekonamy się już za kilkadziesiąt lat. Póki jednak kac istnieje, trzeba sobie z nim radzić – gdy następnym razem was dopadnie, sięgnijcie po sprawdzone metody!

 

foto: Yuri_Arcurs / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska