Mindhunter, czyli David Fincher w serialu Netflixa

2017-03-02
Mindhunter, czyli David Fincher w serialu Netflixa

Netflix przyzwyczaił nas już do dobrych seriali własnej produkcji. I wygląda na to, że możemy się spodziewać kolejnej, interesującej propozycji.

Netflix od lat stawia na własne produkcje i jak na razie świetnie na tym wychodzi. House of Cards, Narcos, Orange Is The New Black czy też seriale oparte na bohaterach ze świata Marvela (Daredevil, Jessica Jones) szybko zdobyły uznanie widzów i pomogły Netflixowi w wyrobieniu opinii firmy, która nie tworzy byle czego.

 

Wygląda na to, że dobra passa będzie kontynuowana w przypadku serialu Mindhunter, którego zwiastun dziś pojawił się w internecie. Spory udział w jego tworzeniu ma David Fincher (Siedem, Zaginiona dziewczyna, The Social Network), co teoretycznie powinno być gwarancją solidnego poziomu. Akcja serialu rozgrywa się w 1979 roku, a jego bohaterami są agenci FBI, którzy byli prekursorami współczesnego profilowania kryminalnego. Materiałem źródłowym, na podstawie którego powstał Mindhunter jest książka Johna Douglasa i Marka Olshakera Mind Hunter: Inside the FBI's Elite Serial Crime Unit.

 

 

W główne role agentów FBI wcielą się Holt McCallany i Jonathan Groff. Z pewnością bardziej rozpoznawalny jest ten pierwszy, który w przeszłości miał już okazję współpracować z Davidem Fincherem przy okazji trzeciej części Obcego oraz Podziemnego kręgu. Serialowi weterani z pewnością pamiętają także Annę Torv, czyli odwtórczynię głównej roli w serialu Fringe: Na granicy światów.

 

Premiera serialu została zaplanowana na październik 2017 roku. Na początek powstanie dziesięć odcinków, a David Fincher ma wyreżyserować trzy z nich.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska