Niesamowity laptop od Porsche Design

2017-03-06
Niesamowity laptop od Porsche Design

Marzy ci się laptop z klasą, ale naprawdę z klasą? Taki, którego nie ma żaden z twoich znajomych, a przynajmniej prawdopodobieństwo jest niewielkie? Takie właśnie cudeńko zaprojektowało Porsche Design.

 

Firma znana jest z tego, że stara się eksplorować wciąż nowe rejony. Wyzwania są tym, co ją napędza. Projektanci Porsche mieli dotychczas pozytywne doświadczenia m.in. z telefonami, ale ten laptop to poziom wyżej. Book One wygląda naprawdę doskonale.

 

Elegancja i klasa, choć po rozłożeniu przypomina nieco produkty z nadgryzionym jabłkiem w logo. Nie ma się co dziwić, Porsche Design gustuje w minimalizmie, a specjalistą od minimalizmu jest właśnie Apple.

 

Book One to aluminiowy laptop, który ma odłączany dotykowy ekran, dzięki czemu może pełnić również funkcję tableta. Powstał w Niemczech, za hardware odpowiada firma Quanta. Co ma w środku? Procesor to 7. generacja Intel Core i7. Ekran ma przekątną 13,3 cala (rozdzielczość 3200 x 1800). Pamięć RAM to 16 GB, a dysk SSD ma pojemność pół terabajta. Również cena jest imponująca, wynosi 2,5 tys. dolarów, czyli 10 tys. zł.

 

Porsche Design powstało w 1972 roku. To firma, która nie ma nic wspólnego z producentem samochodów, no chyba, że mowa o inspiracjach i finansowych powiązaniach. Porsche Design zostało założone przez Ferdynanda Alexandra Porsche, syna słynnego ferry'ego Porsche. Zajmuje się projektowaniem okularów, gadżetów, telefonów, piór wiecznych, długopisów, akcesoriów i elektroniki.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska