Goździk i co dalej? Jakie kwiaty dać jej na Dzień Kobiet?

Goździk i co dalej? Jakie kwiaty dać jej na Dzień Kobiet?

Jakie kwiaty kojarzą się wam z Dniem Kobiet? – Goździki! – wykrzykniecie, zwłaszcza jeśli dobrze pamiętacie poprzedni ustrój. Najlepiej w towarzystwie rajstop. Tylko że dziś wręczając swojej kobiecie goździka ryzykujesz wzbudzenie nienajlepszych skojarzeń... A chyba nie tego chcesz, co? Sprawdź czym możesz zastąpić te raczej już dziś kultowe niż piękne kwiaty.

Żeby wam pomóc, zajrzeliśmy do kilku źródeł. Bo czy ktokolwiek z was sprawdzał kiedyś co symbolizują konkretne kwiaty? No właśnie... Zrobiliśmy to za was i poniżej dzielimy się wiedzą, którą uzyskaliśmy. Niech się przydaje!

 

A skoro już jesteśmy przy goździkach – czerwony goździk to nie tylko barwa minionego ustroju, ale i gorące podziękowanie. No więc w tym roku goździkom serdecznie podziękujmy! A zamiast nich...

 

Figa

Mało kto wie, że figa jest tak naprawdę kwiatem, nie owocem. No więc czy nie lepiej obdarować swoją kobietę takim kwiatkiem, który będzie mogła ze smakiem zjeść? A jeśli chodzi o symbol to wcale nie musi to znaczyć „figę ode mnie dostaniesz”, bo według słowników symboli figa to przede wszystkim erotyzm! Czyli najpierw skonsumujcie figę, a następnie siebie nawzajem!

 

Mak

Ten czerwony kwiat to symbol przelotnej namiętności. Przelotnej, ale gorącej, intensywnej tak, jak jego czerwień. Kwiat, który powinien dawać kobietom prawdziwy playboy?

 

Przebiśnieg

Pośród kilku różnych znaczeń także „finezja”. No cóż, trudno odmówić racji. Jeśli wręczysz jej przebiśnieg to możesz być pewien, że przynajmniej wyjdzie oryginalnie...

 

Aster

Najlepiej czerwony. Oznacza: „Kocham cię bardziej niż ty mnie!” Jeśli chcesz ją zmiękczyć, to dobry wybór!

 

Chryzantemy złociste

Wcale nie jak w piosence: „Chryzantemy złociste / w półlitrówce po czystej / stoją na fortepianie / i nie podlewa ich kur... nikt!” Oznaczają skrytą miłość. Ale właściwie czy to lepsze niż w piosence? Co ci da skrytość w kontaktach damsko-męskich?

 

Dzwonek polny

Do wręczenia tylko w wyjątkowych sytuacjach. Znaczy bowiem tyle co: „Czego ty ode mnie chcesz?” Czyli jeśli jeszcze nie masz jej dosyć – uważaj z tymi dzwonkami!

 

Bez

Niezły wybór, ale uważaj, bo może kojarzyć się zbyt niewinnie! Biały bez znaczy, że wciąż o niej myślisz, a fioletowy, że jesteś jej bezgranicznie oddany i – być może – jest twoją pierwszą prawdziwą miłością. No więc nie przesadź, bo przecież nie chcesz, żeby wieczorem okazała się tak niewinna jak te kwiaty...

 

Frezja

Zwłaszcza różowa. Różowa to bowiem symbol flirtu. Już wiesz czym obdarować koleżanki w pracy?

 

Irys

Wręczenie tego kwiatka to jak sygnał: „Chcę ci coś powiedzieć!” Na przykład: „Bardzo chciałbym pójść z tobą do łóżka!”

 

Agawa

No cóż, nie wygląda może jak róża, ale ma oczywistą zaletę jeśli chodzi o symbolikę. Agawa to ni mniej ni więcej tylko długowieczna miłość. Przecież ona właśnie tego chce! Daj jej to. Albo, jeśli masz inne plany, daj jej przynajmniej agawę.

 

Róża

Oczywistość, ale uważaj na kolor. Każdy oznacza coś innego. Lepiej sprawdzić. Albo zdecydować się na klasyczną, czerwoną. To gorąca miłość. Czyli wariant sprawdzony, spodoba się jej!

 

Słonecznik

Wielki kwiat symbolizuje wielką adorację. Uwielbiasz ją? Wręcz jej słonecznik. Jeśli wiesz, że tęskni za gorącym latem i odpoczynkiem na wsi – tym bardziej!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska