Flask 2 – najbardziej wyjątkowa piersiówka na świecie

2017-03-08
Flask 2 – najbardziej wyjątkowa piersiówka na świecie

Co mogli wspólnie stworzyć szkocki producent whisky i szwajcarska manufaktura zegarkowa?

Mamy do czynienia z kolaboracją naprawdę niecodzienną – częściej słyszymy o współpracy pomiędzy firmami, zajmującymi się tworzeniem zegarków a producentami samochodów (z ciekawszych należy wspomnieć chociażby o owocach wspólnej pracy Breitlinga i Bentleya, Richarda Mille i McLarena oraz Parmigiani Fleurier i Bugatti). Co w takim razie stworzyli wspólnie szwajcarska manufaktura Urwerk i szkocka firma Macallan?

 

 

Cóż, nie jest to ani zegarek związany z whisky, ani alkohol z czasomierzem na etykiecie. Owocem współpracy obu firm jest bowiem wyjątkowa.... piersiówka! Już na pierwszy rzut oka widać, że w jej tworzeniu mieli udział ludzie z Urwerka – przedmiot kształtem przypomina ich „zegarkowe” dokonania. Czym w takim razie wyróżnia się Flask 2 od innych piersiówek? Do jego stworzenia posłużyło aż 156 części, a w środku znajdują się dwa osobne zbiorniki do przechowywania dwóch różnych rodzajów whisky (lub oczywiście innego rodzaju alkoholu).

 

 

Whisky będzie jednak najlepszym wyborem, ponieważ Flask 2 posiada coś, czego próżno szukać w innych tego typu naczyniach. Za pomocą specjalnych pokręteł możemy ustawić wiek znajdujących się w środku trunków, a także ich drzewne nuty. Jako, że za zegarki tworzone przez Urwerk trzeba zapłacić sporo, to omawiana piersiówka również nie należy do najtańszych. Powstało zaledwie 500 egzemplarzy, a każdy z nich został wyceniony na 2 tysiące dolarów. Zamówienia można składać na stronie internetowej Macallan.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska