Rewolwer Elvisa Presleya wystawiony na sprzedaż

2017-03-08
Rewolwer Elvisa Presleya wystawiony na sprzedaż

Broń godna króla rock and rolla.

Gdy piszemy o wystawionych na sprzedaż pamiątkach po szeroko pojętych celebrytach, zazwyczaj są to samochody, które miały okazję zagrać w filmach i serialach (jak chociażby Ferrari Testarossa, którym jeździł Don Johnson w Policjantach z Miami lub Ferrari 308 GTS Toma Sellecka z Magnum), ewentualnie posiadłości (jak słynny Neverland, należący niegdyś do Michaela Jacksona). Niedawno pisaliśmy także o możliwości kupienia BMW serii 7, w którym zastrzelono słynnego amerykańskiego rapera, Tupaca Shakura.

 

 

Co jakiś czas na aukcje trafiają jednak inne, nie mniej interesujące przedmioty. Tym razem jest to gratka dla fanów samego króla rock and rolla, czyli Elvisa Presleya. Za pośrednictwem strony Moments In Time możemy zakupić należący niegdyś do Elvisa rewolwer. Jest to Smith & Wesson .357 magnum o numerze seryjnym 688344, którego Presley nabył 6 listopada 1970 roku w sklepie Kerr’s Sporting Goods w Beverly Hills. Król rock and rolla nie jest jedyną sławną osobą, do której należał rewolwer – miesiąc po zakupie Elvis sprezentował broń Spiro Agnew, który pełnił wówczas funkcję wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Agnew po jakimś czasie z powodu swoich problemów z prawem oddał Presleyowi broń, która trafiła w ręce szeryfa hrabstwa Shelby, Gene’a Barksdale’a.

 

 

Rewolwer zdecydowanie wyróżnia się na tle innych sprzętów tego typu – został ozdobiony złotymi motywami. Szczęśliwy nabywca pistoletu otrzyma także skórzaną kaburę, na której widnieje wyszyty napis ELVIS. Nie wiadomo, ile trzeba zapłacić, aby stać się jego posiadaczem – w opisie czytamy, że jest to pamiątka niemal bezcenna.

 

foto: momentsintime.com

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska