Wikileaks ujawnia największy zbiór przecieków dotyczących cyber-szpiegostwa

Wikileaks ujawnia największy zbiór przecieków dotyczących cyber-szpiegostwa

Wikileaks właśnie otworzyło „Vault 7”, czyli zbiór przecieków dotyczących inwigilowania amerykańskich obywateli przez CIA. Światło dzienne ujrzało aż 8761 dokumentów.

Szef Wikileaks Julian Assange nazwał ten przeciek najobszerniejszym i najbardziej wyczerpującym ze wszystkich przecieków na ten temat, jakie kiedykolwiek ujrzały światło dzienne. Przeciek bije na głowę nawet informacje ujawnione swego czasu przez Edwarda Snowdena.

 

Jest dość paranoicznie. Okazuje się bowiem, że prawdą może okazać się na przykład zbieranie przez rząd odcisków palców za pośrednictwem... ekranów w smartfonach! Hakowane mogą być nie tylko komputery czy smartfony, ale także na przykład telewizory i... samochody.

 

Dokumenty ujawnione wczoraj to dopiero pierwsza partia tego, co zostało przechwycone przez hakerów. Jednak już w pierwszej partii jest tego tyle, że jeszcze nikt nie miał szans przekopać się przez wszystkie dokumenty. Istnieją więc spore szanse, że o kolejnych rewelacjach będziemy się dowiadywali stopniowo.

 

Właściwie nie ma w tym nic śmiesznego, ale może mimo wszystko spróbujmy zażartować: jeśli te informacje nie przekonają was by ruszyć się sprzed komputera to chyba już nic was do tego nie przekona! No dobra – wyszło mało śmiesznie...

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska