Android kontra iPhone: są dowody, który jest lepszy!

2017-03-09
Android kontra iPhone: są dowody, który jest lepszy!

Ta wojna trwa już tyle co wojna trojańska – niemal 10 lat. Czy lepsze są iPhone'y Apple'a, czy urządzenia pracujące w oparciu o system Android, wspierany przez Google. Twarde dane pokazują, że...

... że iPhone nie ma najmniejszych szans. Przynajmniej jeśli chodzi o niezawodność. O ile pierwsze urządzenia z nadgryzionym jabłuszkiem w logo były naprawdę przyzwoite, o tyle teraz są beznadziejne. Najgorszym z kiedykolwiek produkowanych iPhone'ów jest model 6. Potem się nieco poprawiło.

 

Oto twarde dane, przygotowane przez Blancco Technology Group, która wzięła pod uwagę nie satysfakcję klientów (bo zwolennicy iPhone'ów zawsze będą bić się z Androidowcami, którego systemu „przyjemniej” się używa), ale jedynie awaryjność.

 

Urządzenia wyposażone w system operacyjnym iOS w 2016 roku miały odsetek awarii na poziomie 62 proc. Podczas gdy te pracujące pod Androidem popsuły się w 47 proc. przypadków. Według specjalistów z BTG każdy kolejny model iPhone'a był gorszy od poprzednika, a rekord należy do „szóstki”.

 

Jakie są typowe usterki dla poszczególnych konkurentów?

 

Telefony z iOS-em przegrzewają się, aplikacje nie działają poprawnie, ogromne problemy sprawiają też słuchawki.

 

Z kolei smartfony z Androidem miewają problemy z aparatem, baterią i złączem USB. Najgorsze wśród nich są te produkcji koreańskiego Samsunga.


Wygląda na to, że dwóch głównych graczy na rynku robi najgorsze produkty. Czy nie jest to typowe także dla innych branż?

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska