Technologia NASA ukryta w… materacach!

2017-03-01
Technologia NASA ukryta w… materacach!

Najlepszy sen, noc w noc, by rano czuć się wypoczętym i gotowym na nadchodzący dzień – to coś, o czym marzy każdy intensywnie żyjący i pracujący człowiek w dzisiejszych czasach. Nie bez przyczyny przyglądamy się temu, na czym śpimy i dbamy, by było wygodnie. Miła, pachnąca pościel to nie wszystko, trzeba pomyśleć i działać trochę głębiej, bo jednym z ważniejszych czynników, które wpływaj na dobry sen, jest wysokiej jakości materac.

Punkty nacisku, w których materac działa na ciało zasypiającego, mogą wywoływać zdrętwienie i dyskomfort. Są jednak już takie wynalazki jak materace wykonane w dosłownie kosmicznej technologii, z materiału o nazwie TEMPUR. Jest on specjalnie zaprojektowany z termoelastycznych komórek o otwartej strukturze. Pochłaniają one nacisk i zapewniają komfort przez całą noc.

 

Wyjątkowa redukcja drgań

Sen na zwykłym materacu, który najczęściej wykonany jest na bazie sprężyn lub pianki jest bardzo często niekomfortowy. Pobudka po nocy bywa niemiła, a pójście niewypoczętym do pracy nie zapowiada dobrego dnia. Wszystko przez to, że przekazywana przez sprężyny lub piankę energia, która podczas ruchu zostaje uwolniona, wywołuje drgania i przeszkadza w harmonijnym śnie. Najlepsze materace do harmonijnego spania, to obecnie na rynku właśnie materace TEMPUR. Są one wykonane z sieci połączonych komórek termoelastycznych, które działają w ten sposób, że nie zatrzymują w sobie powietrza. Automatycznie pochłaniają nacisk, a zaraz potem bardzo łagodnie i powoli powracają do swojego pierwotnego kształtu. Drgania dzięki temu są mniej odczuwalne przez śpiącą osobę.

 

Technologia NASA w materacach ma swoją historię

Historia rozpoczęła się, gdy NASA opracowała specjalny materiał redukujący nacisk. Miał on wspierać i chronić astronautów podczas startu w kosmos. Kosmonauci potrzebowali wyjątkowego sposobu na rozłożenie ciężaru i ciśnienia, co w warunkach nieważkości nie było rzeczą łatwą. Ten wynaleziony wówczas unikalny materiał stał się w późniejszym okresie podstawą do stworzenia materiału TEMPUR. Materace i poduszki z niego wykonane są oficjalnie uznane przez NASA i opatrzone certyfikatem Fundacji Kosmicznej.

 

Badania, które dały jeszcze lepsze rezultaty

Po przeprowadzeniu dalszych badań, jakie prowadzili naukowcy i inżynierowie, doskonalący technologię TEMPUR, doszło do stworzenia kolekcji materaców, poduszek oraz akcesoriów, które sen czynią harmonijnym i spokojnym.

 

Obecnie jedynie niewielu naukowców, którzy pracują dla tego producenta zna skład materiału TEMPUR. To chroniona bardzo skrupulatnie tajemnica. Patent, do którego inni mogą się próbować zaledwie zbliżyć. Materiał TEMPUR produkowany jest tylko i wyłącznie w fabrykach objętych ścisłą kontrolą w ramach spółki. Są one zlokalizowane w Danii oraz w USA. Kolejne inwestycje w badania i rozwój mają na celu tworzenie innowacyjnych rozwiązań z dziedziny snu. Wszystko po to, by mieć pewność, że produkty będą prezentowały zawsze najwyższy poziom komfortu snu.

 

Korzyści z technologii zrodzonej w kosmosie

Korzyści, które gwarantuje TEMPUR zamknąć można by w jednym stwierdzeniu – zdrowy sen i uśmiech wypoczętego człowieka o poranku. To wyróżnia materace do spania tej firmy wśród innych produktów. Jednak wymieńmy jeszcze kilka szczegółów.

 

Otóż budowa materiału TEMPUR jest specyficzna. Struktura zbudowana jest z otwartych komórek, co daje niezliczoną ilość punktów podparcia, a one które zmniejszają nacisk na ciało śpiącego. Ponadto, podczas gdy eksperci z branży produkcyjnej polecają dokonanie zmiany materaca co siedem lat, to w przypadku materaców wykonanych w kosmicznej technologii TEMPUR, gwarancja wynosi aż 15 lat. W tym czasie materac ten zachowuje co najmniej 95% swojej wysokości, bez tworzenia się jakichkolwiek zagłębień. To trwałość na lata życia w zdrowiu.

 

Nie tylko materace, ale też poduszki i inne akcesoria

Badacze i projektanci w firmie TEMPUR wciąż opracowują, produkują i dystrybuują materace, ale także poduszki i różne akcesoria do spania, które są w większości wykonane z tego samego materiału o kosmicznej jakości. Dwie kolekcje poduszek TEMPUR zaspokoją najrozmaitsze potrzeby ludzi i ich pozycji w czasie snu. Reagują na ciężar i temperaturę, by finalnie dopasować się do kształtu ciała osoby zasypiającej. W odróżnieniu od poduszek ze zwykłej pianki lub pierza, w których pozostaje odcisk kształtu głowy, poduszki wykonane w technologii TEMPUR zawsze powracają błyskawicznie do swojego kształtu.

 

Dostępne są w dwóch kolekcjach. Kolekcja TEMPUR Ergonomiczne Podparcie – to poduszki profilowane. Dedykowane dla osób, które mają swoją ulubioną pozycję do snu i potrzebują najlepszego możliwego podparcia. Jest w tej kolekcji kilka modeli, które przygotowano z myślą o preferowanych pozycjach w czasie snu. Natomiast Kolekcja TEMPUR Klasyczny Komfort obejmuje poduszki o standardowym kształcie, z różnymi poziomami twardości. Każda z nich utrzymuje cały czas swój kształt – nawet przez wiele miesięcy. Kojący, spokojny sen z dobrze dobraną do swoich potrzeb poduszką TEMPUR gwarantowany.

 

Siła tradycji i pędu do innowacji XXI wieku

Na chwilę obecną, produkty firmy TEMPUR są w ponad 80 państwach pod wspólną marką TEMPUR: http://pl.tempur.com/. Wykorzystując twórczo historię 167 lat przełomowych innowacji, Tempur Sealy International Inc. posiada jedne z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży: Tempur®, Tempur-Pedic®, Sealy®, Sealy Posturepedic®, Optimum™ oraz Stearns & Foster®. Siedziba główna mieści się w Lexington, w stanie Kentucky w Stanach Zjednoczonych, jak na twórców NASA przystało.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska