„Gra o tron”, sezon 7 – jest zwiastun i data premiery!

2017-03-10
„Gra o tron”, sezon 7 – jest zwiastun i data premiery!

Wiemy już, kiedy zobaczymy nowe odcinki najpopularniejszego serialu fantasy na świecie.

Fani Gry o tron nie mają łatwego życia – nie dość, że George RR Martin nadal nie ukończył Wichrów zimy (czyli zapowiadanego od lat szóstego tomu Pieśni lodu i ognia), to jeszcze kilka miesięcy temu twórcy opartego na jego twórczości serialu zapowiedzieli, że siódmy sezon będzie nie tylko krótszy od poprzednich, ale również zobaczymy go później. Kolejne serie Gry o tron miały swoje premiery na przełomie marca i kwietnia, natomiast w tym roku pierwszy odcinek siódmego sezonu zostanie wyemitowany przez stację HBO 16 lipca. To jednak nie wszystko – HBO podzieliło się także pierwszym zwiastunem:

 

 

Cóż, należy uczciwie powiedzieć, że zbyt wiele się z niego nie dowiadujemy. O ile w przypadku poprzednich sezonów mogliśmy się pewnych rzeczy domyślać (twórcy w pewnym stopniu opierali scenariusz na książkowym pierwowzorze), to teraz nie ma o tym mowy – po pierwsze dlatego, że akcja serialu posunęła się znacznie dalej w porównaniu do twórczości George’a Martina, a po drugie w miarę trwania serialu jego scenarzyści coraz mniej odnosili się do materiału źródłowego.

 

Każdy z dotychczasowych sześciu sezonów składał się z dziesięciu odcinków. W przypadku serii siódmej będzie inaczej – w tym roku widzowie obejrzą zaledwie siedem odcinków. Sezon ósmy, który będzie zwieńczeniem historii Starków, Lannisterów i całej reszty, ma być jeszcze skromniejszy i liczyć jedynie sześć epizodów.

 

A jeśli nie oglądaliście ani jednego odcinka Gry o tron i chcielibyście się dowiedzieć, o co w tym wszystkim chodzi, to Samuel L. Jackson wszystko chętnie wyjaśni.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska