Zawodnik Tottenhamu rekordzistą świata

2017-03-13
Zawodnik Tottenhamu rekordzistą świata

20-letni Dele Alli trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako piłkarz, któremu udało się założyć najwięcej „siatek” w ciągu 30 sekund.

Pomimo młodego wieku, zawodnikowi Tottenhamu udało się osiągnąć całkiem sporo w poważnej piłce. Dzięki dobrej grze zdołał wywalczyć sobie miejsce nie tylko w podstawowej jedenastce drużyny z White Hart Lane, ale jest również regularnie powoływany do reprezentacji Anglii. Został również uznany najlepszym piłkarzem młodego pokolenia w Premier League w 2016 roku, a jego gol w meczu z Crystal Palace był jedną z najładniejszych bramek poprzedniego sezonu w lidze angielskiej.

 

Dorobek Bamidele Jermaine Alliego (bo tak brzmi pełne imię i nazwisko angielskiego pomocnika) właśnie powiększył się o kolejne osiągnięcie. Udało mu się bowiem trafić do słynnej Księgi Rekordów Guinnessa – jest piłkarzem, który założył najwięcej „siatek” innemu zawodnikowi (który podczas próby stał nieruchomo) w ciągu trzydziestu sekund. Alliemu ta trudna sztuka udała się osiem razy, a cały proces musiał się odbyć według wyznaczonego wzoru. Jeśli wydaje wam się, że osiem to niewiele, to polecamy spróbować dokonać tego we własnym zakresie.

 

 

Nie jest to oczywiście pierwszy raz, gdy piłkarz trafia do Księgi Rekordów Guinnessa – niedawno informowaliśmy o dokonaniu Theo Walcotta, któremu udało się przyjąć i opanować piłkę, rzuconą z wysokości 34 metrów. Rywalizacja pomiędzy Tottenhamem, czyli drużyną Alliego, a Arsenalem, którego zawodnikiem jest Walcott, jest znana nie od dziś – być może więc rekord pomocnika „Kogutów” jest odpowiedzią na osiągnięcie piłkarza odwiecznych rywali. Tak czy inaczej, serdecznie gratulujemy!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska