„Breaking Bad” – powstał film!

2017-03-13
„Breaking Bad” – powstał film!

Dwóch zapaleńców postanowiło skrócić pięć sezonów serialu do niewiele ponad dwugodzinnego filmu. Efekt jest niesamowity!

Breaking Bad śmiało można zaliczyć do jednego z najlepszych seriali w historii. Opowieść o Walterze White i jego drodze od poniewieranego przez życie nauczyciela chemii do barona narkotykowego została doceniona przez widzów i krytyków na całym świecie, a magazyn „Rolling Stone” umieścił produkcję stacji AMC na trzecim miejscu listy 100 najlepszych seriali telewizyjnych w historii. I nawet kilka lat po jego zakończeniu zagorzali fani nie są w stanie mówić o niczym innym, jak tylko o Breaking Bad. No, może poza The Wire.

 

 

Tworzenie filmów przy użyciu materiału serialowego nie jest niczym nowym, o czym przekonali się wielokrotnie polscy widzowie – tak stało się chociażby w przypadku niesławnego Wiedźmina, a także wcześniej przy okazji Chłopów i Janosika. Filmowa wersja Breaking Bad nie jest jednak dziełem stacji AMC, a owocem pracy dwóch francuskich montażystów – Lucasa Stolla i Gaylora Morestina, którzy są wielkimi fanami opowieści o Walterze White. Tak mówią o swoim dokonaniu:

 

„Po dwóch latach nieprzespanych nocy i niekończącej się edycji i montażu, wreszcie dajemy wam odpowiedź na to pytanie. Projekt, który stał się pochłaniającą wszystko pasją. To nie jest film fanowski, który zawiera tylko najlepsze i najmocniejsze sceny z serialu, ale przeobrażony koncept, który jest alternatywnym Breaking Bad, przeznaczonym do obejrzenia na świeżo”.

 

Zobaczcie, jak przedstawia się efekt ponad dwuletniej pracy dwójki zapaleńców. Oficjalnego, pełnometrażowego Breaking Bad pewnie nigdy nie zobaczymy, więc to jest rzecz temu najbliższa.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska