Eye – przełomowa obudowa

2017-03-14
Eye – przełomowa obudowa

Smartfon z Androidem czy iOS? A może… jeden i drugi jednocześnie?

Spory dotyczące tego, który mobilny system operacyjny jest lepszy od drugiego, trwają już od lat i wydaje się, że jeszcze długo będziemy musieli ich słuchać. Fani obu platform mają bowiem swoje racje i nie trafiają do nich argumenty drugiej strony, nawet jeśli nad całym zagadnieniem pochylają się naukowcy.

 

Niewykluczone jednak, że już niebawem nie będziemy zmuszeni do dokonywania wyboru pomiędzy iPhone’m a smartfonem z Androidem. I rozwiązaniem bynajmniej nie jest kupno dwóch telefonów. Na Kickstarterze pojawił się bowiem niezwykle interesujący projekt o nazwie Eye.

 

 

Czym jest Eye? Najkrócej rzecz ujmując, chyba najfunkcjonalniejszym etui na telefon, jakie do tej pory widział świat. Jest to bowiem nic innego, jak po prostu drugi smartfon – zakładając go na iPhone’a, otrzymujemy przedziwną hybrydę z iOS po jednej stronie i Androidem z drugiej. Eye dzieli z urządzeniem Apple’a głośnik, mikrofon oraz aparat fotograficzny, ale poza tym jest w pełni funkcjonalnym sprzętem. Posiada sloty na dwie karty SIM, wejście na kartę micro SD, gniazdo jack 3,5 mm, a także własną baterię i chip NFC. Oraz oczywiście pięciocalowy ekran AMOLED, a całość działa pod kontrolą systemu Android. Idea jest z pewnością interesująca, ale należy powiedzieć wprost, że podobny efekt (chociaż oczywiście o wiele bardziej wątpliwy pod względem estetycznym) jesteśmy w stanie osiągnąć, po prostu przyklejając dowolny telefon z Androidem do iPhone’a.

 

Wygląda jednak na to, że pomysł wielu osobom przypadł do gustu – na ponad miesiąc przed planowanym zakończeniem zbiórki, pomysłodawcom Eye’a udało się zebrać 120 tysięcy dolarów, podczas gdy cel zakładał 95 tysięcy.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska