2017-03-16
Nie tanie latanie

Jeśli w ogóle podróżujesz, to prawdopodobnie jak większość społeczeństwa jesteś fanem taniego latania. Tymczasem w powietrzu trwa prawdziwa batalia nie o pasażerów klasy ekonomicznej, ale tych, którzy korzystają z klasy biznes. Qatar Airways zamierzają rozłożyć konkurencję na łopatki.

 

Przeciętni Kowalski, Smith, czy Bauer chcą podróżować i odkrywać świat. Także egzotyczny. W tym celu rejestrują się na serwisach z okazjami, korzystają z tanich linii, spędzają godziny na lotniskach, byleby tylko dotrzeć na miejsce za nieco mniejsze pieniądze.

 

Ale są też ludzie, którzy nie wyobrażają sobie lotu w niewygodzie. Bilety kupują w biznes klasie, ponieważ mogą sobie na to pozwolić. Wybierają komfort, nie oszczędzają.

 

Myśląc właśnie o takich ludziach – krezusach – linie lotnicze toczą wojnę. Udoskonalają swoje przednie części samolotów, by przyciągnąć najbogatszych i zaimponować im. Robią to nie tylko ustalając specjalne menu, witając szampanem, ale także aranżując wnętrza.

 

 

Qatar Airways postanowiły wspiąć się na wyżyny luksusu. Linie lotnicze ogłosiły koncept Qsuite, który zostanie wprowadzony w biznes klasach, we wszystkich samolotach dalekiego zasięgu, do 2018 roku.

 

Czego mogą oczekiwać pasażerowie? Po pierwsze będą mieli miejsca wyposażone w drzwi. Dzięki temu wrażenie intymności zostanie powiększone. Po drugie ich małe pokoiki zostaną wyposażone w najlepszej jakości materiały, nowoczesne telewizory i dodatki. Qatar już podjął współpracę z włoskimi dostarczycielami skór oraz projektantami.

 

To co robi największe wrażenie to jednak wszechstronność enklaw, które będzie można dowolnie aranżować. Na jednym ze zdjęć doskonale widać, że samolotowy „pokoik” będzie można zamienić w podwójne łóżko. Dla rodzin przewidziano z kolei miejsca tak skonfigurowane, by wszyscy mogli siedzieć twarzami do siebie. Odwrotnie dla zapracowanych biznesmenów: oni będą mogli wybrać miejsce na uboczu.

 

 

Można spodziewać się, że inne prestiżowe linie lotnicze, głównie z Azji, wkrótce odpowiedzą Qatarowi podobnymi koncepcjami. Walka o zamożnego podróżnego będzie trwać.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska