Alkohol, marihuana, kokaina – jak długo utrzymują się w organizmie?

2017-03-16
Alkohol, marihuana, kokaina – jak długo utrzymują się w organizmie?

Nigdy nie wiadomo, kiedy taka wiedza może okazać się przydatna.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że bywając na różnego rodzaju imprezach prędzej czy później natkniemy się na substancje, których zadaniem jest umilenie nam zabawy. Należy jednak pamiętać o tym, że chociaż każda z nich ma (przynajmniej przez pewien czas) dobry wpływ na nasze samopoczucie, to jednak organizm traktuje je jako trucizny i stara się jak najszybciej ich pozbyć. Z jednymi substancjami radzi sobie świetnie, inne potrafią w nim tkwić dość długo. Warto o tym pamiętać, na przykład zanim wsiądziemy za kółko po intensywnej imprezie. Odbywającej się rzecz jasna w kraju, w którym zażywanie danej substancji jest dopuszczalne przez prawo.

 

Ile zatem czasu musi upłynąć, zanim alkohol, marihuana czy też na przykład kokaina całkowicie opuszczą organizm? Nad tym zagadnieniem pochylili się dziennikarze z „Business Insider”. Nie wiemy, czy postanowili przeprowadzić badania na samych sobie, niemniej jednak prezentowane przez nich wyniki są co najmniej interesujące.

 

Jak widzimy, LSD jest zdecydowanie najmniej toksyczne ze wszystkich wymienionych substancji – nawet od tych, które ze względów kulturowych i innych są legalne i bardziej akceptowalne przez społeczeństwo. „Kwas” opuszcza ludzki krwiobieg już po trzech godzinach, a po 72 nie jest wykrywalny ani w moczu, ani we włosach. Jeśli chodzi o włosy, to wszystkie pozostałe substancje utrzymują się w nim dość długo – aż do trzech miesięcy. Okazuje się także, że skutki „zielonej” imprezy nasz organizm odczuwa dość długo – związki, które zawiera w sobie marihuana pozostają w krwi aż 336 godzin, czyli 14 dni, a w moczu kanabis może zostać odnaleziony nawet miesiąc po wypaleniu jointa. Cóż, coś za coś – jak wiemy, ta używka jest szczególnie przydatna przy okazji intymnych zbliżeń.

 

foto: LattaPictures / iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska