Święto whisky wraca do Poznania

2017-03-16
Święto whisky wraca do Poznania

Poznańska Hala Arena po raz kolejny stanie się świątynią dla miłośników whisky. 21 i 22 kwietnia odbędzie się druga edycja Poznań Whisky Show. Zwiedzający będą mieli okazję nie tylko do spróbowania wielu alkoholi, ale także do wzięcia udziału w degustacjach typu masterclass. Po raz drugi będziemy także świadkami unikatowego widowiska Whisky Fight Night.

W ubiegłym roku Poznań Whisky Show odwiedziło 2,5 tysiąca miłośników złotego trunku. Jednymi z założeń festiwalu są poznawanie i odkrywanie świata whisky. Koneserzy z pewnością odnajdą coś dla siebie, ale Poznań Whisky Show to wydarzenie skierowane także do laików. Spotkania z autorytetami ze świata whisky czy niezależnymi bottlerami, z pewnością umożliwią poszerzenie horyzontów wielu miłośnikom wody życia.

 

Na chętnych czekają degustacje masterclass. A w tym roku jest w czym wybierać. Charles MacLean, pisarz, autor książek o whisky poprowadzi degustację trunków z zamkniętych destylarni z oferty poznańskiego showroomu Whisky Rush. MacLean to ekspert, którego nazwisko jest rozpoznawalne w niemal wszystkich zakątkach świata. Z kolei sir Colin Hampden-White, światowy autorytet w dziedzinie alkoholi inwestycyjnych, będzie prezentował nowe bottlingi Stilnovisti.

 

 

Inną dobrą okazją do poznawania whisky będzie VIP Entrance, podczas którego posiadacze biletów VIP będą degustować whisky na wszystkich stoiskach, a towarzyszyć im będą Colin Hampden-White, Charles MacLean i Ronnie Routledge.

 

Na festiwalu nie zabraknie także najbardziej wpływowych blogerów ze świata whisky, takich jak Blair Bowman oraz duet Franchi T. Ferla i Simon W. Roser. Bowman, który jest twórcą World Whisky Day – największego święta whisky na świecie, na swoich masterclasses będzie prezentował nowatorskie sposoby degustacji w oparciu o wszystkie zmysły. Miłośnicy wina także znajdą coś dla siebie. Degustację pięciu win z Bordeux poprowadzi Lord Henry Matson.

 

Ważnym elementem tegorocznej edycji festiwalu będzie także kuchnia. Kucharze z poznańskiej restauracji Oskoma wyjaśnią zwiedzającym, z jakimi potrawami najlepiej łączyć whisky. Adam Adamczak, szef kuchni restauracji Oskoma przygotuje autorską kartę dań, których bazą będą różnorodne rodzaje whisky dostępne na festiwalu. Adamczak to laureat wielu nagród kulinarnych, był także finalistą jednego z telewizyjnych programów kulinarnych.

 


Podczas kwietniowego Poznań Whisky Show odbędzie się także druga edycja Whisky Fight Night. Na prawdziwym bokserskim ringu staną naprzeciw siebie przedstawiciele dwóch brandów. Będzie to jednak bezkrwawa walka na słowa – notki smakowe i zalety swoich whisky. Bilety na to wydarzenie kosztują 30 złotych, a środki z ich sprzedaży zostaną w całości przekazane Fundacji „Spełnienie” ze Szprotawy.

 

W tym roku wydarzenia festiwalowe nie ograniczają się jedynie do dwóch dni w Hali Arena. W środę 19 kwietnia w showroomie Whisky Rush odbędzie się projekcja filmu Whisky Galore z 1949 roku ze słowem wstępnym Wiesława Kota. Komedia opowiada historię szkockich wyspiarzy, którzy starają się ukraść kilkadziesiąt tysięcy skrzynek z butelkami whisky z unieruchomionego statku. Co ciekawe, to film oparty na faktach. Kolejnego dnia, w czwartek 20 kwietnia, w poznańskim Kinie Rialto będzie można obejrzeć remake Whisky Galore z 2016 roku. Ten seans będzie poprzedzony słowem wstępnym Charlesa MacLeana. Wieczory z tymi filmami będą doskonałym wstępem do święta whisky, które na dobre rozpocznie się 21 i 22 kwietnia.

 

Konkurs:

Chcielibyście uczestniczyć w poznańskim święcie whisky? Nic prostszego. Napiszcie nam w mailu dlaczego to ona jest waszym ulubionym alkoholem, a my nagrodzimy odpowiedzi, które najbardziej się nam spodobają. Do rozdania mamy 4 podwójne, dwudniowe wejściówki na Poznań Whisky Show. Wygrywając wejściówkę, wygrywasz kieliszek festiwalowy upoważniający do degustacji whisky u wystawców przez 2 dni trwania wydarzenia. Odpowiedzi ślijcie na adres radoslaw.pulkowski@playboy.pl.

 

Rozwiązanie konkursu:

Dzięki za wszystkie odpowiedzi! Przeczytaliśmy je z przyjemnością i zdecydowaliśmy się nagrodzić cztery osoby:

- Mateusza Kawkę

- Annę Bonarek-Robak

- Karolinę Kłeczek

- Mateusz Domagalski 

 Zwycięzcom gratulujemy!

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska