Jak zaprosić dziewczynę na randkę?

2017-03-17
Jak zaprosić dziewczynę na randkę?

Banalne pytanie w tytule okazuje się być dla części z nas skomplikowane, gdy przychodzi co do czego. Przyjrzyjmy się wspólnie problemowi, który nietrudno rozwiązać.

W czasach równouprawnienia na randki zapraszamy się nawzajem: my kobiety, a kobiety nas. Wyjście z inicjatywą nie jest przypisane którejkolwiek płci. I już nigdy nie będzie.

 

Gdy mówimy o naszym ruchu, bądźmy szczerzy, nie każdy jest Casanovą. Nieśmiałych facetów, a już zwłaszcza onieśmielonych urodą swojego obiektu westchnień, jest naprawdę sporo. I nie ma się czego wstydzić. Zacznij więc od...

 

1. Odważenia się


Zdobądź się na wydobycie z siebie zaproszenia. Nie używaj Messengera, Snapchata i nie wysyłaj SMS-ów. Po prostu jasno to powiedz. Warunek: wybierz właściwy moment, kiedy ona nie jest zła, rozdrażniona, zmęczona pracą. Być może wcale nie chce odmówić, ale może to zrobić, kiedy trafisz nie we właściwą chwilę. Randka to nie poproszenie o rękę, zatem nie rób z tego aż tak wielkiej sprawy, nawet jeśli bardzo ci zależy.

 

2. Nie bagatelizuj

 

Forma ma znaczenie. Kobiety lubią konkretne działania, ale chcą być szanowane i czuć się wyjątkowe. Nie zaczynaj od tego, że nie masz co ze sobą zrobić wieczorem, więc może byście coś wspólnie zjedli. Albo od tego, że dostałeś w pracy dwa bilety do kina, a twój kumpel zachorował i nie masz z kimś iść. Nawet jeśli to byłaby prawda, nie mów tego. Daj do zrozumienia, że chcesz spędzić ten czas właśnie z nią.

 

3. Gdzie zaprosić dziewczynę na randkę? Nie(koniecznie) sil się na oryginalność

 

Wiele kobiet uwielbia oryginałów, którzy wymyślają miejsca, do których nikt ich wcześniej nie zabrał. Jeśli czujesz, że dziewczyna tego oczekuje, zabierz ją do elektrowni na zwiedzanie albo na protest listonoszy. Szansa, że ona chce jednak spędzić miło czas na rozmowie, w restauracji lub parku albo po prostu iść do kina, a potem coś przekąsić, jest większa. Rozważ to!

 

4. Kontroluj emocje

 

Jeśli bardzo ci na niej zależy i masz wobec niej plany, nie daj tego po sobie poznać. Maślane oczy i rozanielony głos mogą ją onieśmielić, tym bardziej, jeśli jeszcze nie odwzajemnia twoich uczuć. Zamiast w romantyka, wciel się w gentlemana, czyli zadbaj o siebie i swój strój, fryzurę i zapach. To przyniesie lepszy skutek.

 

5. Daj sobie drugą szansę

 

Na 99 proc. się zgodzi. Ale jeśli odmówi, ponów próbę za jakiś czas. Może naprawdę nie miała czasu, nastroju, ochoty? Druga odmowa to gorsza wiadomość, ona po prostu nie chce z tobą iść.

 

6. Przyjmij odmowę z podniesionym czołem

 

Najgorsze, co mógłbyś zrobić to zareagować agresją, złośliwością, być nieprzyjemnym, nawet werbalnie. Mężczyzna tak się nie zachowuje, nawet o tym nie myśl. Grzecznie podziękuj, uśmiechnij się i... przenieś zainteresowania na inny obiekt. Może ona kiedyś zmieni zdanie?

 

Foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska