Poleć na Marsa z Buzzem Aldrinem!

2017-03-20
Poleć na Marsa z Buzzem Aldrinem!

20 lipca 1969 roku dwóch mężczyzn po raz pierwszy w historii wylądowało na Księżycu. Jeden z nich nazywał się Neil Armstrong, drugi – Buzz Aldrin. Zawsze marzyłeś, żeby być tam z nimi? Teraz to możliwe – z tym drugim.

No dobra – to prawie możliwe. Są dwa małe szczegóły, które trochę różnią to co możecie zrobić od tego, co opisaliśmy we wstępie. Pierwszy – nie polecicie na Księżyc, ale na Marsa, jak w tytule. I drugi – niestety znany astronauta jest już za stary (ma 87 lat) i raczej nie dałby rady polecieć w kosmos. No to jak? Polecicie z nim na Marsa w wirtualnej rzeczywistości, czyli PRAWIE naprawdę.

 

87-letni Aldrin twierdzi, że chce pozostawić za sobą dziedzictwo... i dlatego postanowił zostać hologramem w prezentacji stworzonej przy użyciu technologii wirtualnej rzeczywistości. A trzeba powiedzieć, że Aldrin podszedł do sprawy z dużą powagą. – To w pewnym sensie sposób na nieśmiertelność. Chcę być zapamiętany ze względu na coś więcej niż wizyta na Księżycu – mówi astronauta. No cóż, musimy powiedzieć, że fajny pomysł z tym Marsem, ale mimo wszystko może się to jednak Aldrinowi nie udać.

 

Prezentacja nazywa się Cycling Pathways to Mars. A prezentuje ona... przyszłość, w której podróże pasażerskie między Ziemią a Marsem będą codziennością. Czyli w pewnym sensie mamy tu prawdziwe przepowiadanie przyszłości z Buzzem Aldrinem. Jego samego nie będzie już tu, kiedy naprawdę będziemy kolonizować Marsa, więc pewnie dlatego, chciał wziąć udział w przedsięwzięciu.

 

Konkrety? Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda Cycling Pathways to Mars musicie mieć gogle HTC Vive, Oculus Rift albo OSVR.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska