Game Boy na smartwatchu Apple’a? Jak najbardziej!

2017-03-21
Game Boy na smartwatchu Apple’a? Jak najbardziej!

Kreatywność wszelakiej maści komputerowych geeków nie od dziś nas zadziwia. Jednemu z nich udało się przenieść kultową przenośną konsolę od Nintendo na sprzęt, który raczej mało komu kojarzy się z graniem.

Pierwsza konsola Game Boy pojawiła się na rynku w 1989 roku i z miejsca zdobyła serca graczy, którzy odtąd mogli się cieszyć swoimi ulubionymi tytułami nie tylko w domu, ale także w autobusie lub pociągu. Kolejne odsłony przenośnego sprzętu do grania od Nintendo również cieszyły się dużą popularnością i chociaż obecnie termin „gry mobilne” kojarzy się głównie ze smartfonami oraz tabletami (z czym Nintendo próbuje walczyć przy pomocy Switcha), to poczciwy Game Boy nadal cieszy się sporą estymą. Niedawno do sprzedaży trafiła jego mocno uwspółcześniona wersja o nazwie Super Retro Boy.

 

O przenośnej konsoli od Nintendo nie zapominają także programiści. Jeden z nich, Gabriel O'Flaherty-Chan postanowił przenieść ją na sprzęt, który raczej mało kto wykorzystuje do grania, czyli… Apple Watcha! W tym celu stworzył emulator, który nazwał Giovanni (nazwa pochodzi od jednego z czarnych charakterów z gier z serii Pokemon). Programista musiał się uporać ze sporymi problemami technicznymi – smartwatch od producenta z nadgryzionym jabłkiem w logo nie zapełnia chociażby wsparcia dla bibliotek OpenGL. Kolejną przeszkodą była kwestia sterowania – Apple Watch nie ma zbyt wielkiej powierzchni ekranowej, ale Gabrielowi udało się uporać się również z tym problemem:

 

 

Niestety, ze względu na mocno restrykcyjną politykę giganta z Cupertino, Giovanni najprawdopodobniej nigdy nie trafi do oficjalnego sklepu z aplikacjami. Niemniej jednak gratulujemy pomysłowemu programiście – udowodnił, że się da!

 

źródło: The Verge

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska