Zegarek z kroplą najstarszej whisky

2017-03-23
Zegarek z kroplą najstarszej whisky

Szwajcarski producent zegarków Louis Moinet nawiązał współpracę z firmą Wealth Solutions – jej efekt to wyjątkowy zegarek, który skrywa w sobie kroplę najstarszej whisky na świecie.

14 marca 2017 roku doszło w Warszawie do wyjątkowego wydarzenia. Otwarto bowiem butelkę, zawierającą najstarszą zachowaną whisky na świecie, czyli Old Vatted Glenlivet z 1862. Gdy ten trunek trafiał do butelki, w Stanach Zdjednoczonych wciąż toczyła się wojna secesyjna, po raz pierwszy we lwowskim teatrze wystawiono Balladynę Juliusza Słowackiego, a Giuseppe Garibaldi rozpoczynał swój marsz na Rzym. Butelki nie odpieczętowano jednak po to, aby wiekowy trunek wypić – stał się on elementem interesującego projektu.

 

Old Vatted Glenlivet postanowiono bowiem wykorzystać do stworzenia specjalnej serii… zegarków. W tym celu firma Wealth Solutions postanowiła nawiązać współpracę ze szwajcarskim producentem czasomierzy, manufakturą Louis Moinet. Jej efektem jest unikatowa, ściśle limitowana seria zegarków – w środku każdego z nich znajduje się kropla wspomnianej whisky. Drogocennego alkoholu nie było zbyt wiele, co przełożyło się na liczbę egzemplarzy Whisky Watcha – powstało zaledwie 50 egzemplarzy, z których 40 ma kopertę stalową, natomiast 10 złotą. Aby stać się posiadaczem wersji stalowej, trzeba dysponować gotówką w wysokości około 67 tysięcy złotych. O wiele bardziej kosztowna jest mniej liczny, złoty wariant – każda z 10 sztuk tego zegarka została wyceniona na niemal 180 tysięcy złotych.

 

Co ciekawe, nie jest to pierwszy tego typu projekt w wykonaniu Wealth Solutions – wcześniej firma dwukrotnie zastosowała podobny zabieg, z tym że z wykorzystaniem najstarszego na świecie rumu oraz koniaku. Światowa premiera Whisky Watch planowana jest na pierwszą połowę kwietnia, a już teraz można się zapisać na jeden z egzemplarzy.

 

foto: instagram.com/wealth.solutions/

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska