Inteligentny stolik kawowy – Sobro

2017-03-23
Inteligentny stolik kawowy – Sobro

Mamy już inteligentne telefony, zegarki, a nawet domy. „Mądry” stolik kawowy nie powinien zatem nikogo dziwić. A ten posiada kilka naprawdę interesujących i użytecznych funkcji!

Żyjemy w czasach, w których sporo przedmiotów codziennego użytku stała się „smart”. Zegarki służą już nie tylko do informowania o godzinie i dacie, ale także pomagają w śledzeniu postępów w sporcie. Swoje oblicze zmieniają także inne przedmioty, które jak dotąd nie kojarzyły się z nowoczesnymi technologiami – w tym przypadku mamy do czynienia z inteligentnym stolikiem kawowym.

 

Najnowsze dzieło firmy StoreBound już na pierwszy rzut oka znacząco różni się od poczciwego, taniego stolika z popularnego, szwedzkiego sklepu. Sobro, bo tak nazywa się ten „smartstół”, oprócz spełniania podstawowych funkcji może się pochwalić szerszym wachlarzem możliwości. Posiada bowiem chłodzone szuflady, które z pewnością doceni każdy – zwłaszcza ten, który podczas trwania jakiegoś wydarzenia sportowego wybrał najmniej fortunny moment na wycieczkę do lodówki po kolejny napój. Oprócz lodówki, Sobro posiada także wbudowany głośnik, który komunikuje się ze smartfonem lub tabletem za pośrednictwem bluetooth, a także porty USB, umożliwiające ładowanie tych urządzeń. Na dolnej krawędzi stolika twórcy postanowili umieścić diody LED, które świecą w wybranych kolorach.

 


Firma StoreBound postanowiła zebrać fundusze na produkcję swojego wynalazku za pomocą serwisu crowdfundingowego Indiegogo. Okazało się to strzałem w sam środek tarczy – internautom na tyle spodobał się pomysł, że w momencie pisania tych słów pomysłodawcy mają już niemal 430% zakładanego celu, który wynosił 50 tysięcy dolarów. Warto nadmienić, że do końca zbiórki zostało jeszcze dwa miesiące. Twórcy wycenili Sobro na 599 dolarów, a stoliki mają trafić do klientów we wrześniu 2017 roku.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska