“Ucieczka z Nowego Jorku” doczeka się remake’u

2017-03-27
“Ucieczka z Nowego Jorku” doczeka się remake’u

Snake Plissken wróci. I ponownie będzie uciekał z Nowego Jorku.

Nasza pierwsza reakcja na wieści o planowanym remake’u kultowego filmu Johna Carpentera z 1981 roku o skazańcu, którego zadaniem jest wyciągnięcie prezydenta Stanów Zjednoczonych z ogromnego więzienia, była podobna jak w przypadku wszystkich informacji o kręceniu filmów na nowo. Czyli przewrócenie oczami połączone z pełnym zrezygnowania westchnieniem. Wydaje się, że w dzisiejszych czasach żaden film nie jest bezpieczny – niedawno pojawiły się chociażby głosy o planowanym remake’u… Matrixa.

 

Być może jesteśmy w błędzie, ale nowa wersja Ucieczki z Nowego Jorku może nie okazać się totalnym nieporozumieniem, i to z kilku powodów. Przede wszystkim John Carpenter, który wyreżyserował oryginał, będzie zaangażowany w projekt jako producent wykonawczy, więc jego wpływ na ostateczny kształt może być całkiem spory. Druga dobra wiadomość to osoba reżysera, który ma być zatrudniony do tej produkcji. Mowa o Robercie Rodriguezie, czyli człowieku, który doskonale odnajduje się w kinie sensacyjnym o mrocznym klimacie, czego dowodzi chociażby Sin City, Maczeta oraz Grindhouse: Planet Terror. Za scenariusz odpowiada Neil Cross, który wcześniej współpracował z BBC przy okazji serialu Luther.

 

 

Studio 20th Century Fox ma nadzieję, że uda mu się stworzyć coś na miarę nowej Planety małp w reżyserii Tima Burtona, która okazała się sporym sukcesem finansowym. Nie wiemy jeszcze, kto wcieli się w główną rolę, ale z pewnością nie będzie to Kurt Russell. Z jednej strony oczywiście rozumiemy powody, ale z drugiej trudno nam sobie wyobrazić kogokolwiek innego ze słynną, “piracką” przepaską na oku.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska