6 przyjemnych sposobów jak żyć dłużej

2017-03-29
6 przyjemnych sposobów jak żyć dłużej

Każdy chciałby patrzeć, jak dorastają jego wnuki. A może nawet prawnuki... Jak się okazuje, poza zdrową dieta, byciem Japończykiem i uprawianiem sportu, są też przyjemniejsze sposoby na przedłużenie pobytu na ziemskim padole.

1. Gap się na cycki

 

Być może urazi to kobiety, ale na nas działa. Patrzenie się na biust powoduje nie tylko łzy szczęścia (scena z „Pułkownika Kwiatkowskiego” z Markiem Kondratem i Renatą Dancewicz), ale kreuje pozytywną energię w mózgu. Działa podobnie jak patrzenie na małe zwierzaki. Po roku monitorowania okazało się, że wpatrujący się w cycki chorzy na wieńcówkę, byli o 37 proc. bardziej aktywni od tych, którzy tego nie robili. Ciśnienie krwi zaś było o 40 proc. niższe.

 

2. Uprawiaj dużo seksu

 

Zalet seksu jest tyle, że lepsza na ten temat byłaby książka niż krótki tekst. Ale my tutaj rozważamy o życiu i śmierci, więc skupmy się tylko na tym. Regularne i częste uprawianie seksu zmniejsza ryzyko nagłej śmierci o... 50 proc.

 

3. Ożeń się

 

Badania przeprowadzono na grupie 127 tys. Amerykanów. Okazało się, że ci żonaci żyli dłużej od tych, którzy żon nie mieli. Niektórzy badacze kwestionują wyniki, twierdząc, że zdrowi mają po prostu większą szansę na ożenek, bo są... zdrowi. Ale kto by się przejmował drobiazgami. Liczby to liczby.

 

4. Miej dzieci

 

Podobna sytuacja, jak w poprzednim punkcie. Mężczyźni posiadający dzieci żyją dłużej od tych bezdzietnych. „Journal of Epidemiology and Community Health” opublikował badania, z których wynika, że oczekiwana długość życia dla 60-latków posiadających dzieci jest dłuższa o 1,5 roku, w porównaniu do tych, którzy ich nie mają. Jeśli wziąć pod uwagę 80-latków, to ta różnica wynosi 8 miesięcy.

 

5. Bądź odpowiedzialny

 

Poczucie odpowiedzialności za coś czyni cuda. Badania opublikowane w „Journal of Personality and Social Psychology” wykazały, że pensjonariusze domów starców, którym umożliwiono opiekowanie się roślinami lub zwierzętami były bardziej towarzyskie, łatwiej skupiały uwagę, a funkcjonowanie ich organizmu zaczęło się poprawiać, w porównaniu z tymi, którzy takiej możliwości nie mieli.

 

6. Zadbaj o... sylwetkę tatuśka

 

Sześciopak? Takie rzeczy tylko za młodu. Im mężczyzna starszy, tym lepiej by wyglądał „normalnie”, z delikatnym brzuszkiem, na granicy nadwagi (ale bez nadwagi). Faceci o figurze baryłki zdecydowanie rzadziej dostają ataków serca i raka prostaty niż ich grubsi bądź szczuplejsi koledzy. Nie warto się więc ani głodzić, ani tuczyć.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska