Samsung Galaxy S8 oficjalnie zaprezentowany!

2017-03-30
Samsung Galaxy S8 oficjalnie zaprezentowany!

Już wiemy, jak będzie wyglądał i co będzie skrywał w sobie najważniejszy z flagowców z Androidem na pokładzie.

Chociaż inni producenci robią co mogą, to właśnie flagowe modele Samsungów z serii Galaxy S są uważane za głównych konkurentów kolejnych generacji iPhone’ów. 29 marca 2017 Koreańczycy zorganizowali konferencję, na której zostali zaprezentowani dwaj kolejni przedstawiciele tej serii: modele S8 oraz S8+.

 

Już na pierwszy rzut oka widzimy sporą zmianę – z przodu nie znajdziemy już fizycznego przycisku home, a czytnik linii papilarnych wzorem konkurencji powędrował na tylny panel urządzenia. Podstawowy model znacznie urósł względem swojego poprzednika – ekran S8 ma przekątną 5,8 cala, natomiast S8+ to naprawdę duży sprzęt z wyświetlaczem o przekątnej 6,2 cala. Dodajmy, że Samsung postanowił zrezygnować ze standardowego kształtu telefonu – S8 posiada zakrzywione krawędzie, co oznacza, że zapewne nie doczekamy się kolejnego przedstawiciela serii Edge, która właśnie tym się charakteryzowała.

 

 

O wydajność obu telefonów dba ten sam procesor, czyli ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 835 (4 rdzenie pracują z częstotliwością 2,45 GHz, a pozostałe 4 z 1,9 GHz), natomiast procesor graficzny to Adreno 540 – w tym momencie na rynku nie ma lepszego układu mobilnego. Samsung wyposażył swoje najnowsze dzieło w 4 GB pamięci RAM. Doskonała jest także wiadomość, że koreański gigant postanowił nie iść w ślady Apple’a i nie zrezygnował z 3,5 mm gniazda słuchawkowego jack. Całości dopełnia skaner tęczówki, za pomocą którego można odblokować telefon. Jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną, dostępny będzie jedynie wariant 64 GB, ale istnieje możliwość rozbudowy za pomocą karty pamięci.

 

Cena, jaką Samsung życzy sobie za model Galaxy S8 to 3499 złotych. Jego większy brat oczywiście kosztuje więcej – jego koszt to 3949 złotych.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska